Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x03 » The Tudors » Odcinki • seriale forumtv.pl

2007

<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 7 kwi 2007, o 10:29

1x03

Król Henryk prosi swojego przyjaciela Karola, aby ten eskortował jego siostrę Małgorzatę do Portugalii, gdzie ma wyjść za mąż. Jako że Karol ma oddać ją w ręce przyszłego małżonka w imieniu króla, Henryk nadaje mu tytuł księcia Suffolk.
Na dwór przybywają wysłannicy cesarza Imperium Rzymskiego, którzy spotykają się z kardynałem Wolsey'em i zapewniają o niezmiennej chęci cesarza do pospisania trakatu pokojowego. Później na dwór przybywa sam cesarz, który wraz z Henrykiem snuje plany odnośnie pokonania Francji i uznania Henryka za króla Francji.
W międzyczasie Anna robi wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę króla, co udaje jej się bardzo dobrze...
Karydnał Wolsey znajduje kozła ofiarnego, którego obwinia o szpiegostwo na rzecz Francji.

Data emisji: 15 kwietnia 2007

***
Anna Boleyn ma dziwną twarz. Jakąś taką krzywą :P Generalnie bardzo dobry odcienk; żal mi było Karola, że go tak kumple potraktowali :|
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 3 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 7 kwi 2007, o 20:17


Powialo nudą dłużył mi się ten odcinek, biega patrzy na tą babke miernej urody cały odcinek.

PS Skąd się wzięło to że każda dziewczyna czeka na księcia na białym rumaku ? Tutaj ostatnią rzeczą jaką chyba kobieta by chciał to być żoną króla, bo chyba z każdym sypia tylko nie z żoną :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 15 sie 2008, o 23:39

Re: 1x03


Rozmowa Tomsza Mora w karocy o tym jak Henryk obala tezy Lutra i broni papiestwa naprawdę może się podobać znając przyszłość Henryka i tego co zrobi. A potem jeszcze to palenie książek w Rzymie, myślałem że humanista More weźmie jedną :) Kolejny traktat podpisany, który pewnie i tak zostanie zerwany w przyszłym odcinku :] chociaż to nie dziwne z takim charakterem jaki ma Henryk. Śmiesznie to wygląda gdy Karol ma ożenić się z takim dzieckiem. Pasują do siebie^^ A siostra króla z władca Portugalii, wydaje mi się jednak że jest ona zakochana w Karolu. Henryk jest coraz bliższy romansu z Anną. Gdy już się spotkają to będzie trzeba jeszcze pozbyć się żony. Ot taka mała niedogodność :) I już wiem jaki jest mój ulubiony wątek - Wolsey i zdrada wymierzona przeciw niemu. Mam nadzieje że będzie się to ciekawie oglądać bo serial mimo że wciąga to specjalnie nie robi wrażenia.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 4 cze 2010, o 20:43

Odp: 1x03


Podoba mi się ten serial. Nie jest spektakularny, ale za to ciekawy i wciągający.

Traktat z Hiszpanią - ciekawe ile przetrwa.

Lubie Kaśke Aragońska.

Anna Boleyn - niezła z niej urodzicielka. Henryk już ma sny o niej.

Henryk wciąż śpi z matką swojego syna, zdziwiło mni to akurat. :P

Wosley i zdrada - niech to ktoś odkryje! Nienawidze kolesia. Lubie, natomiast, tego, którego zamknęli w komnacie...
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 1x03
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.