Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x03 - Lord Snow » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:20

1x03 - Lord Snow

Spoiler:


Premiera - 1 maja 2011
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 2 maja 2011, o 22:23

Odp: 1x03 - Lord Snow


oczywiście Tyrion uczynił to co zapowiedział wcześniej... tutaj świetne ujęcie na obszary na północ od muru a Lannister oddaje mocz xD

Viserys jest tak samo denerwujący jak w książce... a może jeszcze bardziej bo tutaj muszę go oglądać. Lecz z drugiej strony plusem dla mnie jest serialowa Cersei, bo w książce za bardzo tej postaci nie lubię. Tutaj da się ją zdzierżyć... aktora świetnie dopasowana ;)

Arya i Syrio xD czekałem na ten moment.

zaintrygował mnie również fragment rozmowy Cersei z synem. rośnie nam nowy tyran ;) a Cersei umiejętnie go podjudza.
mało ujęć z Winterfell. w głowie została mi jedynie świetna scena gdy Stara Niania opowiada o Branowi o Białych Wędrowcach ;)
trust him... he's a doctor!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 maja 2011, o 22:52

Odp: 1x03 - Lord Snow


Arya miała cudowne sceny. Uwielbiam tą dziewczynę :) Na początku jak ćwiczyła zabijanie księcia, a potem ta jej rozmowa z ojcem. Jednak i tak najlepsza była ostatnia scena z Syriem. Liczę, że dostaniemy więcej lekcji Tańca Wody. Podobało mi się też to ciepło rodzinę u Starków - ojciec opowiada, że to rodzina jest najważniejsza, a Arya mówi ze mimo wszystko nie nienawidzi swojej siostry.

Poznaliśmy Małą Radę i są dokładnie tacy jak powinni być. Varys to uniżony sługa, który wszystko wie, Peter to cwaniaczek, którego już nie lubię, Maester jest stary, a Ranly na razie siedzi na uboczu i wiele o nim powiedzieć nie można. Ned oczywiście jest zszokowany, że korona ma 6 milionów długu z czego połowa u Lannistrów. Król natomiast zamiast brać udział w obradach piję :) pokazali przy okazji Lancela, który został wyśmiany przez króla xD ale się wcale tego nie dziwię. Podobała mi się rozmowa jak król, Jamie i ten trzeci rycerz z Gwardii (Barristan?) rozmawiali o tym kogo pierwszego zabili.

Po tych kilku scenach jakie Jamie miał w tym odcinku muszę napisać że na prawdę go lubię :) Na początku emocjonujące starcie z Nedem - uwielbiam jak tutaj jest nam powoli dawkowana historia Westeros i jak wypływa coraz więcej szczegółów z burzliwego życia bohaterów. Plus Jamie miał niezła scenę z Cersei - ale to jest patologiczny związek :P

Sama Cersei wiele się nie pokazała. Tak samo jak Joffrey. Ale to co było uszczęśliwiło mnie. On jest bezwzględny i odziedziczył wiele cech po swojej matce. Ona natomiast tylko go napędza.

Cat dotarła do Królewskiej Przystani - szybko, ale to dobrze. Dzięki emu Ned wie, że nie można ufać Lannistrą. Teraz nie dość, że musi spełniać rolę namiestnika to tez szukać dowodów. Przynajmniej Peter mu pomógł :P

Na murze natomiast piękne widoki :) Podoba mi się ta powolna akceptacja Jona, przyzwyczaja się do nowego życia i zaczyna szanować innych Braci. Wielka w tym zasługa Tyriona. Świetne mieli razem sceny i wielka szkoda, że karzeł już wyjeżdża. Świetne było jak odlał się z Muru :) Tak samo świetna była rozmowa z Yorenem i potem Benjenem.

Za Morzem okazało się, że Dany jest w ciąży i jednak ułożyła sobie życie z Kalem. Trochę mnie to dziwi bo za bardzo nie pokazali jak się zbliżają do siebie. Scena z Visarysem świetna. Atakuje siostrę, a potem to właśnie ona daruje mu życie. Teraz on musi się nauczyć, że to ona jest ważniejsza od niego co może okazać się ciężkie. Strasznie mi się podoba to, że Dothraiczycy mówią swoim własnym językiem, strasznie buduje klimat. Świetna była rozmowa jednego z Braci Krwi z Jorahem.

Winterfell wiele nie pokazali - okazało się, że Bran został kaleką, a brat zajmuje się nim i zamkiem. Za to świetna była opowieść Niani. Przerażająca :)
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 2 maja 2011, o 23:38

Odp: 1x03 - Lord Snow


Trochę mnie to dziwi bo za bardzo nie pokazali jak się zbliżają do siebie

dokładnie, teraz płynnie mówi w ich języku a słudzy też nauczyli się nowego języka. Może dobrze, że opuścili ten fakt bo to raczej dosyć nudne i do przewidzenia.
Arya i Syrio

Śmieszny ten wątek jest ale namiestnik króla mając taką córkę powinien być dumny :D

w głowie została mi jedynie świetna scena gdy Stara Niania opowiada o Branowi o Białych Wędrowcach

W dotychczasowych odcinkach było parę razy wspomniane, że na jakiś czas zachodzą srogie zimy nawet na jedno pokolenie.
Wiem, że proszę o spoiler lub coś opuściłem ale ktoś może logicznie wytłumaczyć od czego zależą pory roku ? (może w książce o tym jest)
Obrazek
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 3 maja 2011, o 20:21

Odp: 1x03 - Lord Snow


Odcinek moim zdaniem na poziomie poprzedniego. Nie jaram się jakogoś tym serialem, tak jak wszyscy, ale daję mu szansę i oglądam...

Wygląda na to, że Krół Robert w dupie ma rządzenie, woli sobie popijać winko i wspominać stare dobre czasy. A tymczasem sytuacja królestwa nie jest za ciekawa. Ciekawe czy w jakiś sposób będzie się starał interweniować w tej sytuacji Ned... Linnisterowie natomiast mają wiele dopowiedzenia i w nie jednej kwestii pociągają za sznurki...

Targaryenowie są nuuuuudni... Veserys, jest wkurzający i szkoda, że siostra nie wydała na niego wyroku śmierci. Ta z kolei jest w ciąży z Khalem...

Cerseia z kolei przygotowuje powoli Joffeya do panowania. Chyba ma nadzieję, że szybko odziedziczy po ojcu tron. :D W jaki sposób to już tylko można się domyślać. :D

Arya jest rzeczywiście świetna. Ostatnie sceny z Syriem niesamowite! Uwielbiam tą dziewczynę i liczę na więcej akcji z nią w roli głównej. :) Syria też chętnie nie raz jeszcze bym zobaczył... ;)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 4 maja 2011, o 00:56

Odp: 1x03 - Lord Snow


Podobał mi się ten odcinek.
Arya nadal pozostaje moją ulubioną postacią, jej rozmowa z ojcem i trening z Syriem były rewelacyjne. :P
Joffrey wyrasta na niezłego tyrana, a matka oczywiście go w tym dopinguje. :( Jak ja nienawidzę Lannisterów!
Oczywiście oprócz Tyriona, który jest moim drugim ulubionym bohaterem. :P Świetna rozmowa ze Snow, a później z Benjem i te jego sikanie z Muru. :D
Jon Snow powoli poznaje życie Czarnej Straży oraz swoich braci. Nie mogę się doczekać jego pierwszej podróży poza obszar Muru. :P
Daenerys ładnie się ustawiła z Khalem, uczy się języka, staje się Khalessi i jak się okazuje również jest w ciąży. A jej brat dostał ładną nauczkę. :P To lubię!
Mała Rada świetnie wypadła, w roli Petera pojawił się aktor, którego strasznie polubiłem z innego serialu, "The Wire". :P
Ned ma ładny orzech do zgryzienia, spory dług skarbca, do tego w większości zaciągnięty u Lannisterów, których podejrzewa o zrzucenie Brana. :P Uwielbiam konfrontacje Starków i Lannisterów. :D Do tego Król Robert też nie pomaga swoim piciem i chędożeniem. :P
Bran się obudził, ale nic nie pamięta (póki co) i ma sparaliżowane nogi. :( Opowieść starszej kobieciny była co najmniej niepokojąca. :P
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 30 cze 2011, o 22:57

Odp: 1x03 - Lord Snow


Słaby odcinek. Najgorszy w tym sezonie pewnie, bo spodziewam się tylko dobrego w kolejnych odcinkach. Tak jak Bartezz, nie jaram sie tym serialem, przynajmniej na razie. :P

Ayra jest świetna. Sceny z Syrio kapitalne. :D Tylko co to była za mina Neda?

Joeffrey jest okropny, a matka jeszcze go nakręca.

Bran nic nie pamięta, szkoda. Ale fajna była ta opowieśc tej babci.

Niech ta zima już nadejdzie. :P
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 22:04

Odp: 1x03 - Lord Snow


Arya jest zdecydowanie świetną postacią. Mam wrażenie, że kobiety w tym serialu są lepsze niż faceci - lepiej stworzone i zagrane.
Lannisterowie budzą moją odrazę niemal za każdym razem, gdy któryś z nich pojawia się na ekranie. Oprócz Tyriona oczywiście :D
Daenerys powoli staje się Khaleesi co mnie bardzo cieszy. No i dziecko!
No i Bran niestety nie wyda tego co zobaczył bo nic nie pamięta... Za to opowieść niani była straszna - no i rzuciła nam trochę światła na Białych Wędrowców. Strasznie ciekawa jestem czy zobaczymy ich jeszcze w akcji.

 


  • Podobne tematy do 1x03 - Lord Snow
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.