Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x02 How Titus Pullo Brought Down the Republic » Zakończone Seriale » Rome • seriale forumtv.pl

<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 25 lis 2006, o 22:58

1x02 How Titus Pullo Brought Down the Republic

Anointed People's Tribune by Caesar, Mark Antony returns to Rome with Octavian's liberators, Vorenus and Pullo. After being feted by a grateful Atia, Vorenus heads home to his family, for the first time in eight years, while Pullo heads for the brothels. Pompey drafts an ultimatum stripping the general of his power.


-----------------------------------------------------------------------------

Ktoś tu się obijał i nie pozakładał tematów :P

Odcinek jeszcze bardziej brutalny niż poprzedni 8/ Gdy ten cały "medyk" przeprowadzał "operację" na głowie tego kolesia, musiałam się odwrócić :P Najbardziej wstrząsnął mną fakt, jak w tamtych czasach były traktowane kobiety.. Jakby w ogóle ludźmi nie były, nadawały się tylko do jednego celu. A śmierć i mordowanie było na porządku dziennym.., co ich obchodziło, czy zasztyletują jednego czy dziesięciu. Ehm.
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 26 lis 2006, o 01:06


To nie była kobieta, ta którą spotkał Marek tylko niewolnica, a te nie miały żadnych praw w tamtych czasach, mógł ją równie dobrze zabić na środku i nikt tego nie miałby mu za złe.

Poczekaj na walki w koleseum :)

Ps Ładną ma Vorenus żonę, tzn aktorka, która ją gra jest sympatyczna.
Ostatnio edytowano 26 lis 2006, o 03:12 przez KaruzeL, łącznie edytowano 1 raz
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 26 lis 2006, o 03:07


A tak.. niewolnicy, to już całkiem inna sprawa :P Co innego jak się czyta o tym na historii kilka zdań, a jak się ogląda.., szkoda słów, dobrze że nie przyszło mi żyć w tamtych czasach :P

KaruzeL napisał(a):Poczekaj na walki na koleseum :)


Ehm.. Czyli przez pół odcinka nie będę patrzeć na monitor? ;D
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 26 lis 2006, o 03:14


Ehm.. Czyli przez pół odcinka nie będę patrzeć na monitor? ;D


Zależy jak wrażliwa jesteś na brutalne sceny, jeszcze zaliczą także wizytę w Egipcie a tam też nie będzie sielanki :)
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 26 lis 2006, o 03:25


To niedobrze :P Później połowy odcinka nie widzę, jak robią z ludzi sieczkę :/ Krew nie należy do moich ulubionych widoków ;)
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 26 lis 2006, o 23:24


Ja tam jakos szczegolnie brutalnych scen nie widzialem
No moze jedynie wlasnie ta operacja na glowie Pullo ale reszta spoko:)
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 25 sty 2007, o 02:41


No operacja była brutalna, jak mu wywiercił dziurę w czszce a potem wstawił metalową płytkę. a co do brutalnych scen to może Nikoli chodziło np. o to jak Titus przebił nożem gradło tego oszusta w karty.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 4 lip 2007, o 21:27


Nikola napisał(a):Gdy ten cały "medyk" przeprowadzał "operację" na głowie tego kolesia, musiałam się odwrócić :P

Ja myślałam, że monitor wyrzuce przez okno! :P Stan w jaki wprowadziła mnie ta scena to nieznane mi dotąd pomieszanie obrzydzenia, niedowierzenia, strachu i zwątpienia. Fuj! :P
Nikola napisał(a):dobrze że nie przyszło mi żyć w tamtych czasach :P

Jakbyś była taką Atią to nie byłoby tak źle ;)
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 4 lip 2007, o 23:01


aja napisał(a):Ja myślałam, że monitor wyrzuce przez okno! :P Stan w jaki wprowadziła mnie ta scena to nieznane mi dotąd pomieszanie obrzydzenia, niedowierzenia, strachu i zwątpienia. Fuj! :P


Heheh, teraz już będzie tylko gorzej ;D

aja napisał(a):Jakbyś była taką Atią to nie byłoby tak źle ;)


No, Atia to nie miała tak najgorzej chociaż.. nie będę spoilerować ;) Jednak wolę dzisiejsze czasy, gdzie równouprawnienie wychodzi na światło dzienne :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 kwi 2008, o 18:31

Re: 1x02 How Titus Pullo Brought Down the Republic


Rubikon został przekroczony i wojna się zacznie, czasem dobrze odświeżyć sobie historię ;) Fajne zrobili z tym Tytusem i to że Republika upadnie przez niego ;] W Senacie było prawie jak w polskim Sejmie, brakowało tylko okupowania mównicy :] Zabieg na otwartej czaszce był ohydny, ale pokazał trochę osiągnięć rzymian. Zastanawiam się czy ta babka co wchodziła po drabinie i coś zmieniała ustawiała kalendarz;)
<<

Bamboo

Użytkownik

Posty: 12

Postdodano 8 kwi 2008, o 23:58

Re: 1x02 How Titus Pullo Brought Down the Republic


Ha! Scena z operacja to arcydzielo! Kilkakrotnie przewijalem, by zobaczyc ponownie ;D

 


  • Podobne tematy do 1x02 How Titus Pullo Brought Down the Republic
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.