Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

1x02 Home Invasion » Seriale dramatyczne » American Horror Story • seriale forumtv.pl

Opiekun: eLMaQ

<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 15 paź 2011, o 10:04

1x02 Home Invasion

Spoiler:

Data emisji: 12.10.2011
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 16 paź 2011, o 15:39

Odp: 1x02 Home Invasion


Znów zaczynamy od retrospekcji? OK, w zasadzie nie mam nic przeciwko. Zwłaszcza jeśli jest tak ciekawa jak nam to pokazano. Niezłe rzeczy się w tym domu działy...
No i wraca do nas pokręcony Tate, sesja była na prawdę pokręcona, opowiadać ojcu co sobie wyobraża na temat jego córki... A jednak rozprawił się 2/3 bandy świrów.
Mamy też nową bohaterkę - Biankę, która okazała się bardziej pokręcona niż się na początku wydawało.
Wrócił też Larry - yay! - i znów ma coś dziwnego do powiedzenia.
Constance próbuje zabić Violet? A to niby czemuż? No i dowiadujemy się o niej czegoś jeszcze - ma 'nosa' do dzieci i sama ma więcej niż tylko Addy, lubi zabawiać się z młodszymi i torturować twoją córkę.
No i największe wtf tego odcinka - pokojówka, sąsiadka i świr są w jakiś sposób ze sobą związania. Zaplanowali by Tate leczył się u doktorka i wszyscy troje wiedzieli o duchach dziewczyn.
Ben zawalił sprawę - niestety tak to już jest jak się skacze z kwiatka na kwiatek.
Ciekawa jest co też nasz trójka dziwności zrobi by zatrzymać rodzinkę w domu.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 16 paź 2011, o 18:20

Odp: 1x02 Home Invasion


Nie no, serial jest nawet i ciekawy tylko mam obawy, czy twórcom uda się utrzymać widza w napięciu do końca sezonu. 2 godzinny horrorek można łyknąć na raz i wystarczy, nie przeleje się. American History Horror ma trudniej, bo najgorsze co może spotkać ten serial to kalki i spowszednienie pewnych motywów. Wiecie, coś siedzi pod schodami, duchy włóczą się dookoła, Abby wciąż zakrada się do domu, jej matka ciągle świruje, Tate cały czas nie wiadomo skąd pojawia się i łazi po domu... tego typu rzeczy. Tak, wiem, to dopiero 2 odcinki ale trochę pokręciłem nosem. Czy naprawdę interesuje mnie to, co kiedyś stało się w piwnicy? Do tej pory bardziej wciągające są osobiste problemy Bena niż te wszystkie diabelstwa. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle...
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 paź 2011, o 18:38

Odp: 1x02 Home Invasion


Mi się bardzo podoba. Jestem w pełni usatysfakcjonowany póki co.

To prawda co napisała Raven - retrospekcje były świetne. Lubię poznawać ten dom i dowiadywać się co w nim się wcześniej działo. Nastepcy jakiegoś R. Franklina powrócili do domu, by kontynuować rytuał. Wszystko wskazuje na to, że nie udało im się dlatego, że zabiły ich duchy zamordowanych przez Franklina dziewczyn.

Dowiadujemy się, że Trójca, czyli Pokojówka, Constance i ześwirowany chłopak mają ze sobą coś wspólnego i chcą za wszelką cenę zatrzymać rodzinę w domu. Przy okazji poznaliśmy bardziej Constance, która przy bliższym poznaniu coraz bardziej traci. Szafa z lustrami chora! I o co chodziło z tymi babeczkami? Co chce osiągnąć Constance?

Ben sobie naważył piwa i teraz musi je wypić....

Coraz więcej pytań, ale klimatycznie jest przekozacko. :)
Ostatnio edytowano 16 paź 2011, o 21:45 przez Bartezz, łącznie edytowano 1 raz
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 16 paź 2011, o 21:11

Odp: 1x02 Home Invasion


najgorsze co może spotkać ten serial to kalki i spowszednienie pewnych motywów. Wiecie, coś siedzi pod schodami, duchy włóczą się dookoła, Abby wciąż zakrada się do domu, jej matka ciągle świruje, Tate cały czas nie wiadomo skąd pojawia się i łazi po domu... tego typu rzeczy.

Przyznam szczerze, że też mam takie obawy. Co gorsza już w tym odcinku strasznie mi się w oczy rzucił motyw z intruzami w maskach - jak dla mnie żywcem wyjęty z 'Nieznajomych'. I nie było to pojedyncze potknięcie, bo z poprzedniego odcinka kojarzę scenę z otwartymi szafkami i zaraz mi się przypomina 'Paranormal Activity', że już nie wspomnę o 'Dziecku Rosemary'. Mam tylko nadzieję, że jakoś wyjdą z tych schematów i powtarzania tego co już jest. Chyba, że na tym serial będzie się opierał - jeden odcinek na jeden znany i lubiany wątek - wtedy raczej przestanie mi się to podobać.

Jak napisał Bartezz klimat jest bardzo dobry. I chyba to właśnie sprawia, że jakoś nie rzucają się w oczy potknięcia. Ciągle dowiadujemy się czegoś nowego o postaciach, duchach, samym domu. Oby tylko ten klimat się po drodze nie stracił.

Btw.
To prawda co napisał Raven

Zła płeć xD
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 paź 2011, o 21:44

Odp: 1x02 Home Invasion


Miałem napisać "napisała". Nie wiem czemu zjadłem "a". Przepraszam, już poprawiam. :P
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 17 paź 2011, o 17:18

Odp: 1x02 Home Invasion


Odcinek dobry , ale wyraznie słabszy od pilota. Nie ma co sie dziwić, bo pilot postawił wysoko poprzeczkę. Doszły nam kolejne zagadki. Czego Constance chce od Violet? A Vivien w końcu nie zjadła tego ciasta :).
Pomysł z naśladowcami nie podobał mi sie. Violet udaje głupią i nie wierzy nawet w to co widzi (tekst z maską wygrywa) , zwlaszcza, że jeszcze nie rozmawiała wogóle z Tate'm na ten temat.
Ben za to narobił sobie niezłego bigosu.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

globus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 228

Lokalizacja: Poznań / Stargard Szczeciński

Ulubiony serial:
MAD MEN

Postdodano 1 lis 2011, o 18:36

Odp: 1x02 Home Invasion


Świetny odcinek! Wiele nie ustępuje pilotowi. Gęsty klimat w dalszym ciągu idealnie podtrzymany..

Retrospekcje bardzo dobre. Nie zdradzają za dużo tajemnic Domu - ot kolejne z wielu morderstw. Jednak wykorzystanie motywu naśladowców kontynuujących rytualny mord wyśmienite. Twórcy nie dają Harmonom pożyć w błogiej nieświadomości zagrożenia ze strony Domu i szybko po wprowadzeniu otrzymują oni potężną dawkę wrażeń. I już po drugim odcinku słyszymy "We're selling this house!" ;D
Bardzo mi się podoba, że kontynuują wątek zdrady Bena. I to jeszcze tak spore konsekwencje! W małżeństwie Harmonów namiesza to jeszcze bardziej, zwracając Bena i Viv przeciwko sobie. Wiadome, że Hayden nie usunie tej ciąży skoro Ben jej nie dopilnował. Poza tym Ben coraz bardziej osaczany jest przez Larry'ego.

Constance podtruwająca Violet? Jaki może mieć w tym cel? Koniec końców dzięki jej babeczkom udało się poskromić włamywaczy. Poza tym dowiadujemy się znacznie więcej o Constance. Miała czwórkę dzieci z czego prawie każdy miał "Downa lub podobne przypadłości". Wyjątkiem był jeden syn, którego Constance określa jako przykład fizycznej doskonałości. FIZYCZNEJ! Czyżby był to Tate?! Poza tym dziewczynka z początku pilota to nie koniecznie musiała być Adelaide. Poza tym Constance znęca się nad swoją upośledzoną córką zamykając ją w szafie/komórce pełnej luster. Przerażająca postać!

Ostateczne rozprawienie się z włamywaczami zostało również bardzo fajnie rozwiązane. Twórcy nie poszli po łebkach i nie zakończyli akcji deus ex machina, a samo zneutralizowanie psycholi zajęło ładnych parę minut. Na koniec pojawiają się kolejne duchy wcześniejszych ofiar domu - zamordowane przez R. Franklina kobiety, które pomagają w rozprawieniu się z jego następcami. Pojawienie się Tate'a tylko potwierdziło jego związek z domem; później przypieczętowanie sceną tria: Constance - Tate - Moira. Świetne. Co za plan mają? Z jednej strony nie są przyjaźnie nastawieni do Harmonów, z drugiej chronią ich i starają się zatrzymać ich w Domu...
Ostatnio edytowano 3 lis 2011, o 14:22 przez globus, łącznie edytowano 1 raz
Mad Men, The Sopranos, Downton Abbey, Boardwalk Empire, 6 Feet Under, Desperate Housewives, Breaking Bad, Queer as Folk(US/UK), Weeds, How I Met Your Mother, Shameless(US), Glee, Grey's Anatomy, Modern Family, 30 Rock, In Treatment, The Big C, United States of Tara, Nurse Jackie, Californication, Dexter, Lost, Game of Thrones, True Blood, Dexter, The Borgias, The Walking Dead, The Killing,The Flight of the Conchords, Ekipa(PL)
American Horror Story, Homeland, Revenge, Pan Am, New Girl
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 3 lis 2011, o 14:09

Odp: 1x02 Home Invasion


Praktycznie wszystkie moje przemyślenia już zostały napisane przez poprzedników, więc nie będę się powtarzał. :D
Napiszę tylko, że odcinek podobał mi się mniej od pilota, ale klimat serialu został świetnie zachowany i to głównie dla niego będę kontynuował oglądanie AHS.
Retrospekcje są genialne w tym serialu! Naśladowcy tej strasznej zbrodni z początku odcinka byli bardzo dobrym pomysłem. Nic dziwnego, że Viv ma teraz dosyć tego domu. Ciekawe, co twórcy wymyślą, aby zatrzymać naszych domowników. :P
To już wiemy, że również Tate jest jakoś powiązany z domem i razem z Constance i Moirą tworzą pewną trójcę, która opiekuje się domem i jej mieszkańcami.
Constance jest straszna, te zamykanie córki w pokoju pełnym luster...oraz nie rozumiem tej trującej babeczki dla Violet.
Bardzo fajnie, że znowu pojawił się Larry i miesza w głowie Benowi. :P
Ben okłamał Viv i pojechał do Hayden, która ma też "nierówno pod sufitem". :) Szykuje się kolejny konflikt w małżeństwie.
Viv wyczuwa, że z nienarodzonym dzieckiem może być coś nie tak...
Jestem bardzo ciekawy, co nam zaserwują w następnym odcinku. :D

 


  • Podobne tematy do 1x02 Home Invasion
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.