Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x02 - Guts » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 2 lis 2010, o 18:42

1x02 - Guts

Spoiler:


Data emisji: 07.11.2010r.

PROMO
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 8 lis 2010, o 23:52

Odp: 1x02 - Guts


Jak pierwszy odcinek mi się bardzo podobał, pomimo tego że miał kilka ustępstw od komiksu, były one niewielkie lub były lepszym rozwiązaniem oryginału, tak drugi odcinek był jak dla mnie strasznie słaby...Tak to już będzie, że będę porównywał wszystko do komiksu. :P
Wprowadzenie nowych postaci z obozu wyszło średnio, postać Glenna, Amy, Dale'a zaliczam zdecydowanie na plus, do Andrei nie jestem jeszcze przekonany. Natomiast T-Dog, Dixon, Jurqui (czy coś takiego) oraz Morales - postacie, które zostały wymyślone na potrzeby serialu nie przypadły mi go gustu, a zwłaszcza T-Dog, który wkurzał mnie niemiłosiernie, swoim stereotypowym, murzyńskim zachowaniem.
Nie wiem, dlaczego twórcy nie skorzystali z świetnie napisanych przez Kirkmana postaci, bo bohaterowie występujący w komiksie były zdecydowanie bardziej przekonywujący. Mam nadzieję, że jeszcze się pojawią, bo w niektórych momentach (no dobra, przez większość odcinka) naprawdę chciałem, żeby T-Doga porwały zombiaki wchodzące do sklepu. :D
Podobały mi się bardzo sceny walki i w końcu Rick ze swoją siekierą. :P Rozwalanie zwłok i smarowanie się nimi też wypadło obrzydliwie, czyli jak powinno. :D
Sprawy w obozie były jakoś średnio interesujące, za to postać Shane'a jest świetnie grana i czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Nie mogę się już doczekać spotkania Ricka z Shanem. :D
Odcinek sam w sobie nie był zły, największym minusem było to, że zamiast bardziej wzorować się na genialnym komiksie, twórcy obrali trochę inną, moim zdaniem o wiele mniej ciekawszą ścieżkę podążania serialu.
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 10 lis 2010, o 12:23

Odp: 1x02 - Guts


zawsze tak jest, że ekranizacja do końca nie będzie odzwierciedlała oryginału.

ja komiksów nie widziałem, więc odcinek zaliczam do jak najbardziej udanych.

było kilka scen perełek plus świetnie dopasowana muzyka.
trust him... he's a doctor!
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 10 lis 2010, o 17:39

Odp: 1x02 - Guts


Ja także komiksu nie czytałem i odcinek mi się bardzo podobał. Coś mi się wydaje, że poszukiwania rodziny przez Ricka to kwestia jeszcze góra jednego odcinka, a serial skupi się na wszystkich postaciach i próbie ich przystosowania się do życia w tym zwariowanym świecie zombie...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

glam_star

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 272

Lokalizacja: Babińskiego

Ulubiony serial:
True Blood

Postdodano 11 lis 2010, o 13:40

Odp: 1x02 - Guts


Odcinek podobał mi się, chociaż nie do końca jestem przekonana do nowych postaci. Ale to był na razie pierwszy odcinek z nimi więc zdanie na pewno zmienię. Najbardziej podobał mi się 'spacer' wśród zombie i czy ich wyczują czy nie :D

Komiksu póki co czytać nie będę, nie chce sobie psuć oglądania.
.
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 12 lis 2010, o 00:36

Odp: 1x02 - Guts


Mi tam porównania do komiksu na wiele się nie przydadzą.

Odcinek lepszy od poprzedniego. Wiele się działo.
Mimo wszystko szkoda tego skinheada na dachu ale może nie koniec z nim... zobaczymy.
Ostatnio oglądałem dokument o pasożytach i robakach - każdy z nas je nosi w sobie dlatego pomysł zombie daje do myślenia ;).
Z drugiej strony ciekawi mnie , że nie używają nazwy zombie tylko "szwędacze".
Może ta nazwa jest zastrzeżona?
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 12 lis 2010, o 13:56

Odp: 1x02 - Guts


odcinek szybko zleciał, fajnie się go oglądało ale 1. podobał mi się bardziej :P smarowanie się wnętrzościami zombiaka łeee. Ten policjant co się zajmuje żoną szeryfa mnie wkurza, łatwo rezygnuje z innych żeby tylko swoją skórą nie ryzykować. Nowe postaci takie średnie, tylko ta blondynka która ma siostrę mi w pamięć zapadła no i ten Azjata.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 lis 2010, o 02:59

Odp: 1x02 - Guts


O tak! Właśnie tego od tego serialu oczekiwałem - nieustannej walki o przetrwanie i skrajnych ludzkich zachowań. Strasznie mi się to podobało i już nie mogę się doczekać następnego odcinka, który raczej będzie się dział w obozie.
Smarowanie flakami - obrzydliwe. Masakra, nie dobrze się robiła jak Rick siekał tego zombiaka siekierą. I te jeszcze zawieszone ręce i jelita. Ble!
Sam wątek zamknięcia w supermarkiecie strasznie mi się podobał - uciekający czas i ta wola przeżycia. Świetnie to zostało zrobione.
Liczę, że przyszły odcinek nie zwolni tempa.
Mi się nowe postacie podobają. Owszem T-Dog to sterotypowy murzyn, ale ja jestem ciekawy jak on się będzie zachowywał później i jak reszta się będzie do niego odnosić po tym jak zostawił tego białego na dachu.

Komiksu nie czytałem, ale mam na niego coraz większa ochotę. Z Kirkmanem się już spotkałem i wiem, że warto się z jego komiksem zapoznać. Odstrasza mnie tylko cena. 60 zł i to na allegro to stanowczo za dużo. Liczę na jakiś dodruk. Chyba, że nie wytrzymam i sobie przeczytam inaczej :)
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 4 sty 2011, o 13:55

Odp: 1x02 - Guts


Kolejna opinia o tym serialu została w moim mniemaniu potwierdzona właśnie drugim odcinkiem. Po dobrym pilocie nadszedł czas na zimny prysznic. Kolejna odsłona The Walking Dead niczym nie zaskoczyła, a wręcz przeciwnie momentami było wręcz nudnawo. Co prawda klimat miasta został utrzymany ale ciąg wydarzeń został zaburzony. Postacie zachowywały się bardzo niemrawo (poza postacią Ricka, bo ta prezentuje się bardzo dobrze).

O tak! Właśnie tego od tego serialu oczekiwałem - nieustannej walki o przetrwanie i skrajnych ludzkich zachowań.


No właśnie, a ja tego nie widziałem. Psychiki, psychologii itp. Przecież na Świat przestał istnieć, a bohaterzy zajmują się szukaniem łańcuszków dla siostry. Niestety nie jest to klimat Bastionu, jeżeli chodzi o wizje opuszczonego świata.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 5 gru 2012, o 15:56

Odp: 1x02 - Guts


Zdecydowanie lepszy odcinek od poprzedniego. Więcej muzyki, więcej akcji. Nowe postacie, kłótnie, murzyn który zostanie obwiniony za pozostawienie białego.
Podobał mi się pomysł smarowania się flakami, ale to jest bardzo nierealistyczne. Ciekawe jak działa zarażenie tym wirusem czy co to tam jest... Równie zabawna była jazda śmiesznego Azjaty sportowym autem jak zawodowiec.. Swoją drogą, jak już brali auto z budowy to mogli jakąś koparkę brać do rozwalania zombiaków!
We Are The World haiti
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 28 lip 2014, o 18:37

Odp: 1x02 - Guts


PolskiKokos - zakończenie serii w drugim odcinku? Chyba nie...

 


  • Podobne tematy do 1x02 - Guts
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.