Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x02 Grace » Seriale dramatyczne » Homeland • seriale forumtv.pl

Opiekun: salmaatache

<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 15 paź 2011, o 10:07

1x02 Grace

Spoiler:

Data emisji: 09.10.2011
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 16 paź 2011, o 18:33

Odp: 1x02 Grace


Jeszcze nie mam dość Homeland. Nadal nie wiemy po której stronie stoi główny bohater, choć jego modlitwa w garażu i pewna scena z więzienia każe przypuszczać, że nie będzie wesoło. Podoba mi się kierunek obrany przez twórców, polubiłem się z bohaterami od razu, więc wierzę w ten serial. Ciekawi mnie, co się stanie gdy już zamiary Brody'ego wyjdą na jaw. Na razie całą historię ciągnie właśnie tak niepewność, czy potem również znajdzie się coś przykuwającego do ekranu? Chyba, że rozwleką intrygę prawdziwej tożsamości na 5 sezonów, czego ani sobie ani Wam nie życzę :crazy
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 paź 2011, o 19:29

Odp: 1x02 Grace


No, Homeland na razie trzyma poziom.

Brody przeszedł na religię terrorystów. Powoli staje się oczywiste, że jest przeciwko Stanom zjednoczonym, no ale zobaczymy co dalej pokażą nam scenarzyści. Wybucha gniewem, o czym świadczy scen z reporterem. Do tego ciąży uraz po byciu niewolnikiem, ale tak jak przewidziała Carrie zaczyna zgrywać bohatera. Wszystko dla agentki zaczyna układać się w logiczną całość. Na dodatek dostała pozwolenie na śledzenie Brody'ego, więc wszystko co teraz czyni jest legalne. Szkoda, że nie miała kamerki w piwnicy i nie wiedziała modlącego się Brody'ego.

Wątek Lynne bardzo mi się podoba. Ale obawiam się, że niedługo dziewczyna może zostać zdemaskowana przez Abu Nazirę i zginie. W każdym razie życzę jej powodzenia, bo ją polubiłem. :)

Serial zaczyna się rozkręcać, a co najważniejsze nie nudzi, wręcz przeciwnie - wciąga jak bagno. :P
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 7 lis 2011, o 17:35

Odp: 1x02 Grace


Drugi odcinek był rewelacyjny, podobał mi się jeszcze bardziej niż pilot. :D

Brody wyniszczony przez tortury...siedzenie w kącie przez 5 godzin. Czuje rosnący gniew - atak na reportera oraz rozmowa z Mike'm, w której oznajmia, że już nie będzie na rozkazy wojska Stanów Zjednoczonych. Swoją drogą bardzo dobrze prezentują się flashbacki z niewoli.
Genialnie pokazany cały fragment z podróżą Brody'ego do sklepu i śledzącym go człowiekiem Carrie. I jak się na końcu okazuje kupił on...dywan. Mistrzowska scena modlitwy przy uchylonych drzwiach garażu.
Końcówka z wyjściem w mundurze i przemową do mediów pokazuje określone przez Carrie i Saula "zagranie kartą bohatera". Na razie jest zdecydowanie więcej podejrzeń, że jednak Brody przeszedł na stronę wroga, a Carrie ma rację podejrzewając go o to.

Do tego dochodzi nagłe pojawienie Abu Nazira po wielu latach nieobecności. Jestem przekonany, że Lynne będzie miała kłopoty ze skopiowaniem danych księcia i ulegnie zdemaskowaniu, co przypłaci niestety życiem. Carrie pewnie też ostro to odczucie, zwłaszcza że jest odpowiedzialny za dziewczynę. Zobaczymy, może twórcy mnie jednak zaskoczą czymś niespodziewanym. :P

Bardzo podoba mi się sposób przedstawienia życia Brody'ego przez monitoring prowadzony przez Carrie. Carrie praktycznie przeżywa wszystko z Brody'm obserwując jego każdy ruch. Fajnie, że nie widzi jednak wszystkiego, garaż jest poza jej zasięgiem. :)

Carrie z wizytą u siostry. :) Spodziewałem, że to właśnie od niej Carrie bierze swoje tabletki.

Serial jest świetny, jestem ogromnie ciekawy jak dalej twórcy chcą poprowadzić akcję.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 16 lis 2011, o 21:29

Odp: 1x02 Grace


Po tym odcinku Homelnad stał się dla mnie priorytetem i pozostałe zaległości idą w odstawkę. Akcja jest niezwykle wciągająca i nie wiadomo kiedy zleciało to 50 minut. Carrie bardzo lubię mimo jej oczywistych wad - uzależnienie, choroba, zbytnia pewność siebie. Ma ciekawe relację z innymi postaciami i jest w niej olbrzymi potencjał. Wątek z jej agentką też ciekawy - okłamuje ją i naraża żeby zdobyć kolejne informację. Nie podoba się to jej, ale i tak to robi.
U Brodego natomiast ciekawie. Tym razem znowu próbowałsię dostosować do naszego świata, ale widać żę czuje do niego już antypatia. Tak wielką że na początku pokłócił się z Mikem, a na końcu zostało pokazane że przeszedł na islam. Świetne sceny w wykonaniu Damiana Lewisa. Po tym serialu jeszcze bardziej go polubię. Flahsbacki niezwykle klimatycznie i to pobicie dziennikarza i uciekcza.

 


  • Podobne tematy do 1x02 Grace
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.