Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

1x01 - Winter is Coming » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:19

1x01 - Winter is Coming

Spoiler:


Jak podaje Canal+ Cyfrowy 1 odcinek kultowego serialu, który zostanie wyemitowany 18 kwietnia na kanale HBO będzie odkodowany dla każdego widza z umową c+ (nie posiadającego pakietu HBO), parametry kanału: częstotliwość 10719 polaryzacja V, transponder 11000.
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 17 kwi 2011, o 11:10

Odp: 1x01 - Winter is Coming


już dzisiaj premiera! doczekać się nie mogę. cały szum wokół tego serialu sprawił, że zainteresuje się książkami. pierwszą już zamówiłem ;)
trust him... he's a doctor!
<<

apsik.

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 244

Ulubiony serial:
Glee, 30 rock, GA

Postdodano 18 kwi 2011, o 18:37

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Ojejku, spodziewałem się całkiem czegoś innego, ale to nawet bardziej mi się podoba :D Świetny klimat, w który od razu można się wczuć, świetne postaci. Nie mam jeszcze swojej ulubionej i pewnie nauczenie się imion zajmie mi trochę czasu. Ten serial jest świetny po prostu :D Świetna scena egzekucji tego jednego, który był pokazany na początku :D Strasznie ciekawię mnie Biali Wędrowcy (czy jak im tam leciało).

Obrazek
ravenpuff ● district 8 ● whovian
Obrazek
TUMBLR | LASTFM

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 18 kwi 2011, o 20:20

Odp: 1x01 - Winter is Coming


doczekałem się wreszcie. jestem świeżo po oglądnięciu.

pierwszy odcinek oddał niesamowity klimat. o to mi w tym wszystkim chodziło. mniej więcej wszystko załapałem, chociaż jest strasznie dużo postaci :D

jak tak będzie dalej to będę baaaaardzo zadowolony... aż się wczułem w tę całą aurę.

mam nadzieję, że już w tym tygodniu zacznę czytać książkę... dwie części już posiadam. czekam na następne dwie.
trust him... he's a doctor!
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 19 kwi 2011, o 00:00

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Jedna z lepszych produkcji fantasy . Wszystko zrobione z umiarem wręcz idealnie.
Efekty specjalne? Nigdy nie widziałem lepszych. Nie sztuka zrobić multum efektów tylko jak je połączyć aby nie przytłaczały.
Twórcom Walki o Tron to się udało.

Różne tereny zapowiadają ciekawą fabułę.
Jedna z lepszych scen już na samym początku: Śnieżny las.
Jeśli nadal będzie trzymał tak wysoki poziom przejdzie do historii kina jako jedna z lepszych produkcji fantasy tej dekady.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 19 kwi 2011, o 00:03

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Zima nadeszła! W końcu! Ile ja na ten serial czekałem i w końcu się doczekałem. I oczywiście nie ma mowy o zawodzie. Pierwszy odcinek to jakiś 100 stron niemal żywcem wyjęte z książki. Kilka rzeczy dodano, kilka chyba zmienione może i coś usunięto. Ci co czytali nie mieli żadnego zaskoczenie, ale móc to zobaczyć do prawdziwa frajda :)

Scena otwierająca świetna - piękny widok na Mur. Jest on doprawdy monumentalny. Zimowe krajobrazy też pięknie wyszły. Masakra dzikich też wyszła dobrze, ale żałuję trochę, że tak mało Innych pokazano. Dalej ucieczka dezertera i egzekucja - jarałem się po raz kolejny oglądając tą scenę mimo, że pojawia się nie każdych zwiastunach. Uwielbiam jak Ned mówi "Ja, Eddard z rodu Starków, Pan na Winterfell i Namiestnik Północy skazuje cię na śmierć". I jeszcze widok Lodu! Pięknie wykonany!

Znalezienie wilkorów za krótkie. Szkoda, że nie było kilka chwil dłuższe. Miałem nadzieje, że w serialu będą ważniejsze niż w książce, ale wygląda na to że będzie to 100% konwersja :) Wilczki są słodkie, ale bydlaki z nich wyrosną :) Nie zabrakło też symbolicznego rozszarpania jelenia i matki wilkorów.

Sceny w Winterfell są świetne - widać, że panuje tam rodzinna atmosfera. Sansa to dziewczyna żyjąca marzeniami, Arya to urwis jakich mało, a Bran oczywiście lata po murach mimo że przyrzekł matce tego nie robić. Twierdza wygląda tak jak powinna - ascetycznie i majestatycznie. Nie zabrakło też gaju z czardrzewami. Piękne ujęcia jak Ned czyścił Lód, a Cat przynosi mu czarne słowa.

Podobało mi się też, że pokazano obrzęd pogrzebowy Arryna. Tego w książce chyba nie było albo pamięć mnie zawodzi :) I między tym sceny między Cersei, a Jamiem. Iskrzyło między rodzeństwem, jak zawsze :) I już wspomniano, że Arryn zginął będąc w posiadaniu jakiegoś sekretu.

Przybycie króla do Winterfell wyszło dobrze. Żarty z Nedem i dziećmi chłodne powitanie Cersei i zejdzie do krypty. Liczę w przyszłości na flashbacki pełne skondensowanej akcji. Ale nie tylko z panowania Szalonego Króla, ale mogliby tez zobrazować legendy.

Poznaliśmy też karła. Tyron daje radę :P Chociaż szczerze mówiąc za bardzo z niego zrobili pijaka i dziwkarza, a za mało tego inteligentnego cwaniaczka. Jednak miał fajną scenę z bratem :) szkoda tylko, że nie skonfrontowali go z siostrą. Będzie trzeba na to poczekać jeszcze trochę.

Jeśli chodzi o Targerynów - Visarys jest denerwujący, manipulator i ma niezdrowe rządzę wobec siostry. Poza tym wciąż ma iluzoryczne marzenia o "odzyskaniu" królestwa. Danerys natomiast wyszła średnio. Chyba najbardziej to ona będzie mnie denerwować. Jednak jak miała inaczej wyglądać jak nie bez sił do walki pod tyranią brata oddana innemu mężczyźnie? Dobrze, że przynajmniej dostała te jajeczka. Kal natomiast wygląda tak jak powinien - dziki i nieokrzesany.

Joffrey na razie tylko głupio i arogancko się uśmiechał, ale już go nie lubię :P W przyszłym odcinku dostanie pewnie więcej scen i trzeba trochę poczekać żeby sprawdzić jak sprawuje się aktor.

Upadek Brana został zrealizowany przednio - podobała mi się szczególnie ta spadająca kamera i ciemny ekran. I oczywiście przedtem wyznanie miłości siostrze. :)

Co do reszty już na szybko - Maester Luwin wyszedł dobrze - taki stary i dobroduszny dziadek, Beniej Stark lepiej niż w książce :) Magister tylko kombinuje jak zarobić, Theon próbował być zabawny, ale mu nie wychodziło, Robba było mało i zabrakło mi braterskich relacji z Jonem, który tez przecież wiele nie dostał. Kilka razy się wychylił i dostał samotną scenę jak naparzał w manekin i porozmawiał troche z karłem. Słabo na razie. I co najgorsze ciężko go odróżnić od Robba ;) Rikkona natomiast chyba tylko raz zauważyłem.

Czołówka mi się natomaist nie podobała. Oczekiwałem czegoś bardziej w klimatach fantasy, a nie steam punku :) Jednak nie spodziewałem się, że tak szybko zostanie użyty motyw komety bo chyba to właśnie o to chodziło, prawda? :)

Co do przyszłości serialu to mam nadzieje, że nie bedzie on naśladował książki i w pewnym momencie pójdzie swoją drogą i wymiesza wątki przyśpieszając akcję. W True Blood się to udało i mam nadzieje, że tutaj będzie podobnie. A Martin niech przestanie przesiadywać na planie serialu i go promować tylko niech kończy pisać sagę :P

@EDIT
Wiem czego mi brakowało - walki Joffreya z Branem. I to jest bardzo dziwne bo jak wiadomo jej konsekwencję będą później widoczne. No ciekawe jak to zostanie rozwiązane.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 22 kwi 2011, o 16:00

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Niezły komentarz, Czesiek. :D

Podobało mi się, nie powaliło mnie na kolana, ale wkręciłem się w klimat tej historii. Wszystko bardzo ładnie pokazane, aż chce się zabrac za książke.

Bohaterów duuuużo, tak naprawde nie wiem czy kogoś polubiłem czy nie. :P

Ostatnia scena rewelacyjnie zrobiona - nie spodziewałem się, że on strąci Briana i to był duuuży szok jak on tak leciał i ciemnośc. Świetne.

Zapowiada się dobre widowisko.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Leviatan

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 409

Ulubiony serial:
Dexter, The Wire, SFU

gadu:
384633

Postdodano 22 kwi 2011, o 18:35

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Serial zapowiada się bardzo ciekawie, zresztą moje klimaty. Ale jeżeli mam być szczery to aż tak wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił, będę oglądać dalej ale większa uwagę skupiam na The Killing, które zacząłem oglądać jeżeli już mowa o nowych serialach. Gra o tron - Pierwszy odcinek ocenie na 8/10
Oglądane: Dr House, Dexter, Spartacus, Gra o tron, Ekipa, Oz, Gotowe na wszystko, Chirurdzy, The Killing, The Walking Dead, Breaking Bad,
Obejrzane zakończone: The Wire, Deadwood, Six Feet Under, Prison Break, 'Allo 'Allo!, The Pacific, Band of Brothers, Lost, Heroes, Twin Peaks, Elfen Lied, Death Note, Xena, Hercules, Carnivale
Rozpoczęte odrzucone: Supernatural, Przyjaciele, Flash Forward, Rodzina Soprano, Battlestar Galactica, Mad Men, Fringe, V: Goście, Hoży doktorzy
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 23 kwi 2011, o 00:44

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Pilot zrobił na mnie wielkie pozytywne wrażenie. Świetne nakręcony, zrealizowany, z niesamowitą scenerią i bardzo dobrą grą aktorską.

Imion bohaterów jeszcze się nie nauczyłem, ale zostali fajnie przedstawieni. Uwielbiam rodzinkę Starków, Tyriona, Jona; wkurza mnie za to strasznie Viserys i Jaime. Z ogromną ciekawością czekam na dalszy rozwój sytuacji. :D

Podobały mi się mocne sceny, najpierw mamy zwłoki w obozie, później ścinanie głowy dezertera, brutalne walki w obozie u Khala Drogo i na końcu zepchnięcie Brana, który zobaczył brata z siostrą w niezręcznym momencie (czego się totalnie nie spodziewałem). Ten serial ma interesujący, mroczny klimat. Aż strach pomyśleć, co jeszcze pokażą. :P

Nie mogę się już doczekać następnych odcinków. Dawno tak dobrej premiery nie widziałem.
Jedyną średnią rzeczą w tym odcinku była czołówka, spodziewałem się czegoś innego.
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 24 kwi 2011, o 11:33

Re: Odp: 1x01 - Winter is Coming


Czesiek_PL napisał(a):Czołówka mi się natomaist nie podobała. Oczekiwałem czegoś bardziej w klimatach fantasy, a nie steam punku.


A mi się właśnie podobała. Może spodziewałem się trochę czegoś innego, ale motyw mapy i świetna muzyka w tle wypadły znakomicie ;)
trust him... he's a doctor!
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 kwi 2011, o 20:21

Re: 1x01 - Winter is Coming


Jest fajnie , póki co zapowiada sie bardzo ciekawie. Widać , że wszystko jest dobrze przygotowane , sceny , gra aktorska , i ten klimat , który coraz bardziej wciąga. Postacie bardzo fajne i trudno na razie ich wszystkich zapamietać. Intrygują mnie ci Inni (wędrowcy) , scena w lesie zimą zachwyciła mnie , pózniej to odcięcie głowy przez Eddarda świetne.
Też bardzo podobały mi sie sceny z rodem Targaryenów , Viserys będzie napewno jedną z postaci , która będzie mnie najbardziej denerwować :) , a jego siostra Daenerys dosyć słabo wypadła , za to król Dohtraków i jego ród świetnie.
Ostatnia scena kiedy Bran widzi kochajace sie rodzeństwo , a pózniej zostaje zrzucony - to było dobre zakończenie.
A no i podoba mi sie Arrya , taka mała rozrabiaka , " Krasnal " jakoś mnie nie przekonuje , taki pijaczyna z niego trochę.
Takze jest bardzo dobrze , nie moge sie doczekac nastepnego odcinka , jednak za ksiązki na razie sie nie biore , musze najpierw skończyć swoje. :)
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 maja 2011, o 13:00

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Nie mój klimat, nie mój gatunek, nie moja bajka. Obejrzałem tylko dlatego, że zrobił się ogromny szum wokół tego serialu. I co mogę powiedzieć? Spodobało mi się i to nawet jak! :D Sam się zdziwiłem, ale siedziałem i oglądałem jak zahipnotyzowany tego pilota. :)

Od razu strzał z grubej rury. Początek mega, świetne widoki i rozpoczęcie sprawy BIałych Wędrowców. Już mnie ten wątek zaintrygował...

Rzceywiście sporo postaci, ale nie jest aż tak źle jakby mogło się wydawać. :) Polubiłem Eddarda, jego żonkę i wógle cała tą rodzinkę Starków. Przyjazd króla też wyszedł ok. Podobają mi się jego relacje z Nedem.

Co mogę powiedzieć o rodzie Lannisterów? Zdecydowanie mniej przyjaźni ludzie niż Starkowie. NIe lubię cwaniaka Jaimego i królowej Cersei. Jedynie Tyrion przypadł mi do gustu. Inteligenty karzeł hulaka. :) Co do Cerseri i Jaimego to są odrażający. Pociągają się nawzajem czy jak? Dobrze, że Bran ich zauważył, tylko szkoda że tak skońćzył. Mimo wszystko uważam, że to jeszcze nie koniec tej niezręcznej sprawy...

Kolejny ród Targaryenów znów nie przyjazny. :P Nie polubiłem ani rodzeństwa ani ich doradcy. Oby król z Nedem się z nimi rozprawili... :D Dziki Khal wyszedł naprawdę dziko i nie wiem co więcej mogę o nim napisać.

Co do czołówki to imo była świetna. Świetny przegląd mapy i rozwijające się zabudowania. Do tego genialna muzyka. W ogóle uważam, że HBO robi świetne czołówki...

BTW: Dla tych co mają problemy z postaciami może się przydać - http://hatak.pl/uploads/graotron-mapa.jpg
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 20:19

Odp: 1x01 - Winter is Coming


Bardzo długo opierałam się i broniłam przed tym serialem, bo dopiero teraz się za niego zabrałam. I mam ochotę się spoliczkować za to, że tyle czekałam!
Klimat jest niesamowity, postacie bardzo dobrze stworzone i zagrane.
Podobnie jak Bartezz nie przepadam za tego typu produkcjami, wątki historyczne, królowie, walka o władzę jakoś zawsze mnie odpychała. A jednak. Po pierwszym odcinku z ciekawości sięgnęłam po następne i przepadłam.
Już na samym początku mamy lekkie pomieszanie historii z fantastyką - i to chyba właśnie na fantastyka mnie w to wciągnęła.
Relacje Ned z królem rysują się bardzo ciekawie. Za to rodzina Lannisterów to jedno wielkie dziwactwo. I nie mówię to przebiegłym, sprytnym karle, mówię o tym, że wszyscy oni są w jakiś sposób przegięci.
Co do Targeryen - mam co do nich wielkie nadzieje. A zwłaszcza związku z nią ;)
Zapowiada się na to, że kolejny serial dołączy do moich ulubionych.

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Winter is Coming
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.