Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

1x01 - Rites of Passage (Vikings) » TOP 5 » Vikings • seriale forumtv.pl

<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 8 mar 2013, o 13:18

1x01 - Rites of Passage (Vikings)

Vikings (History)



Polski opis:



"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. Poza byciem nieustraszonym wojownikiem, Ragnar jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom. Legenda mówi, że jest on bezpośrednim potomkiem Odyna, boga wojny i wojowników.


Obrazek



Zwiastun:




Info:
- http://en.wikipedia.org/wiki/Vikings_%28TV_series%29
- http://www.filmweb.pl/serial/Vikings-2013-659055
- http://www.imdb.com/title/tt2306299/
- http://www.history.com/shows/vikings



_________________________________________________________
PREMIERA SERIALU 3 MARZEC 2013!
1 SEZON BĘDZIE SKŁADAŁ SIĘ Z 9 ODCINKÓW (~45 minut każdy).
Jest to dramat historyczny. Zdjęcia były robione w Irlandii.
Produkcja: Kanada, Irlandia.

Na oficjalnej stronie znajduje się ciekawostka dla dzisiejszych feministek :):
"In Viking society, women enjoyed a surprising degree of autonomy and independence."
Ostatnio edytowano 9 mar 2013, o 13:35 przez torrent, łącznie edytowano 1 raz
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 9 mar 2013, o 03:00

Odp: Vikings


Drobny błąd - odcinków ma być 9, a nie 5.
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 9 mar 2013, o 13:36

Odp: Vikings


faktycznie. Źle popatrzyłem na episodes.
Dzięki Czesiek :D
Co sądzisz o tym serialu?
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 9 mar 2013, o 17:19

Odp: Vikings


Obejrzałem 1 odcinek w jakości HD i normalnie rewelacja. Irlandia w tych ujęciach jest przepiękna.
W takich serialach zastanawiam się czy nadmierny realizm byłby dobry, bo ciężko byłoby ukazać tamtejsze zwyczaje i identyczny wygląd Wikingów (np. na pewno nie mieli tak zadbanych zębów) :P.
Z pewnością gorzej by to się oglądało.

A mam nadzieję, że dowiemy się trochę faktów o Wikingach, bo np. nie wiedziałem o tym, że kobiety cieszyły się autonomią i niezależnością.
Obrazek
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 20 kwi 2013, o 23:14

Odp: Vikings


Ja powoli zbieram się do obejrzenia. Kolejny serial, który znalazł się na mojej liście "w planach". Słyszałem, że ma niesamowity klimat i zdjęcia zapierające dech w piersiach. Poczekam chyba jednak, aż wyjdą wszystkie odcinki i wtedy pochłonę to jak film :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 kwi 2013, o 23:52

Odp: Vikings


Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Za każdym razem jak pisze o tym serialu to właśnie to podkreślam. Jest on niesamowity. Dzięki Vikings na te 45 minut przenoszę się do średniowiecznej Skandynawii i nie mogę się oderwać. Serial ma nawet pierwszeństwo w poniedziałki przed Game of Thrones tak mnie wciągnął. Może i fabuła jest prosta i brakuje intryg, ale nie o to tutaj chodzi. Ja chłonę całą to otoczkę jak gąbka wodę. Mgła nad fiordami, dzielni wojownicy na drakkarach, opowieści o bogach (szczególnie ta o Ragnaroku - fenomenalnie podana!) czy zwykłe codzienne czynności prostych ludzi. Cudowne widoki hipnotyzujące widza. To nie serial, to bilet do zupełnie innego świata.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 21 kwi 2013, o 12:15

Odp: Vikings


To nie serial, to bilet do zupełnie innego świata.

Wg mnie Świat jest podobny wszędzie, ale wierzenia zmieniają postrzeganie ludzi na otaczającą ich rzeczywistość.
Wikingowie umierali z uśmiechem na twarzy, a samobójstwo uważali za przejaw odwagi: oddzielenia się ciała od ducha, czyli największego oświecenia.
U mnie tak samo jak u Cześka jest ostra rywalizacja z Game of Thrones. Narazie jest remis ;)

brakuje intryg, ale nie o to tutaj chodzi

Właśnie mi to odpowiada, ponieważ podejście żony Ragnara do wdowy po jarlu, czy matki z nieślubnym dzieckiem było bardzo mądre.
Brak intryg, ale propagowanie podejścia do innych z szacunkiem.

Kolejny raz apeluję żeby scenarzyści uszkodzili zęby bohaterom, bo wątpię żeby tak wyglądali wikingowie :P ...
Obrazek
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 21 kwi 2013, o 12:18

Odp: Vikings


Na razie obejrzalem pilot. Znakomity. Jestem w ciezkim szoku. Jestem cholernie ciekawy, jak to wszystko dalej sie rozwinie. Najbardziej urzekly mnie oczywiscie zdjecia i mentalnosc tych wikingow. Widzialem, ze serial leci na jakims kanale historycznym, wiec wnioskuje, ze nie ma tu rzeczy wyssanych z palca. Kolejne odcinki leza juz na dysku i czekaja na moj wolny czas.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 21 kwi 2013, o 13:23

Odp: Vikings


Z historią się średnio zgadza. Ja bym na lekcjach nie opowiadał o przygodach Ragnara :) Niby wydarzenia i postacie te same, ale wikipedia mówi że było zupełnie inaczej.

Co do uzębienie - tez mi to przeszkadzało na początku, ale na wiarę można to przyjąć. Wikingowie bardzo dbali o higienę, często się myli więc ząbkom może też więcej czasu poświęcano. Poza tym nie palili papierosów, nie jedli słodyczy i nie pili kawy. Trzeba by było poszukać jakiegoś artykułu naukowego i zgłębić ten temat :)
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 21 kwi 2013, o 14:14

Odp: Vikings


Ja raz czytałem o przypadku z Polski, że dentystę odwiedziła kobieta w podeszłym wieku 90 lat i pierwszy raz była u stomatologa, a zęby miała w idealnym stanie.
Dentysta był w szoku :).
Wynikało to z faktu, że nie jadła zbyt wielu cukrów i zamiast pasty do zębów używała ziół (szałwi itp.), więc z tymi zębami to może sobie odpuśćmy :D
Obrazek
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 15 maja 2013, o 11:14

Odp: Vikings


Jedna z lepszych premier w tym sezonie.

Siłą rzeczy z miejsca porównuje z "Grą o Tron" i wikingowie wypadają o niebo lepiej. Ciekawsza fabuła, lepsi bohaterowie o których mamy szansę się czegoś dowiedzieć bo nie ma ich 15345 jak w "GoT". Bardzo cieszy mnie zamówienie drugiego sezonu. Czekam na kolejne produkcje History Channel, np. zapowiedziany serial o Houdinim :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 15 maja 2013, o 11:28

Odp: Vikings


Też czekam na inne seriale od History. Stacja ta coraz bardziej zyskuje w moich oczach i życzę jej by nowe produkcje chociaż w połowie dorównywały Vikings.

Z początku ten serial też porównywałem do Game of Thrones, ale stwierdziłem że to bez sensu bo są zupełnie inne. Jeden to epicka historia Westeros, a drugi kameralna przygoda Ragnara. Jeden opisuje pieczołowicie cały świat, a drugi skupia się tylko na tym co ważne dla bohatera. W jednym są dziesiątki intryg i wątków, a w drugim historia jest bardzo prosta. I tych kontrastów można znaleźć jeszcze dużo więcej. Inne seriale, inny typ narracji.

I właśnie dlatego Vikings mi się tak spodobało. Jest prosto, ale klimat sączy się z ekranu. Zakochałem się i nie mogę doczekać się końca. I jeszcze to nagromadzenie wątków mistycznych. Hipnotyzujące historię o bogach i religii.

Trochę tylko mnie irytowało to, że mało wiadomo o postaciach drugoplanowych, przyjaciołach Ragnara. Mają charakterystyczny wygląd ale cała wiedza o nich jest szczątkowa. Rozczarował też finał. Był dobry, bardzo dobry jeśli to byłby epizod z środka sezonu, ale jak na finał pozostawił sporo niedosytu.
<<

killdill045

Nowy użytkownik

Posty: 1

Postdodano 19 lis 2014, o 14:38

Re: 1x01 - Rites of Passage (Vikings)


Ja bym na lekcjach nie opowiadał o przygodach Ragnara :) Niby wydarzenia i postacie te same, ale wikipedia mówi że było zupełnie inaczej.

Co do uzębienie - tez mi to przeszkadzało na początku, ale na wiarę można to przyjąć. ??
GuL
<<

Raffol

Nowy użytkownik

Posty: 1

Postdodano 19 lis 2014, o 19:10

Re: 1x01 - Rites of Passage (Vikings)


killdill045 napisał(a):Ja bym na lekcjach nie opowiadał o przygodach Ragnara :) Niby wydarzenia i postacie te same, ale wikipedia mówi że było zupełnie inaczej.

Co do uzębienie - tez mi to przeszkadzało na początku, ale na wiarę można to przyjąć. ??


To tylko serial. Wizja reżysera i scenarzystów. Sądzicie, że tam wszystko się historycznie zgadza? Serial jest świetny, obejrzałem obydwie serie i czekam na kolejną :)

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Rites of Passage (Vikings)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.