Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 14

1x01 - Pilot (Under the Dome) » Zakończone Seriale » Under the Dome • seriale forumtv.pl

Opiekunowie: Czesiek_PL, salmaatache

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 26 cze 2013, o 00:06

1x01 - Pilot (Under the Dome)

Obrazek
On an entirely normal, beautiful fall day in Chester’s Mill, Maine, the town is inexplicably and suddenly sealed off from the rest of the world by an invisible force field. Planes crash into it and fall from the sky in flaming wreckage, a woman’s hand is severed as “the dome” comes down on it, and people running errands in the neighboring town are divided from their families. No one can fathom what this barrier is, where it came from, and when—or if—it will go away.

Dale Barbara, Iraq vet with a mysterious past, is trapped in Chester's Mill and finds himself teamed with a few intrepid citizens—town newspaper editor Julia Shumway, physician’s assistant Angie McAlister, her brother Joe. Against them stands Big Jim Rennie, a politician who will stop at nothing—even murder—to hold the reins of power, and his son, who is keeping a horrible secret in a dark pantry. But their main adversary is the Dome itself. Because time isn’t just short. It’s running out.


Zwiastun
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 26 cze 2013, o 00:31

Odp: Under the Dome


- odcinek dobry, będę oglądał dalej, ale nie mam zamiaru zachwycać się i rozpowiadać jaki to cudowny serial. I bardzo dobrze bo ostatnio mam tak, że im mniej spodoba mi się pilot tym później jest lepiej. Oby w tym przypadku było tak samo. Jednak będzie o to ciężko bo to w końcu CBS i serial letni. Niby coś się zmienia na rynku telewizyjnym, jest zapowiedź rewolucji w tv, ale jeszcze nie oznacza to, że po dobrym pilocie nie będzie gorzej poza tym już mam kilka zastrzeżeń - wątki miłosne i irytujące nastolatki. Boję się, że na tym wątku ten serial polegnie i mnie za nudzi. sami bohaterowie jak na razie do mnie zbytnio nie przemawiają, ale daje im czasu, optymistyczne jest to że wcielają się w nich znane twarze. Może będzie potem iskrzyć i lepiej zostaną poprowadzone. Chociaż ich przedstawienie wyszło całkiem strawnie
- najlepsza w tym wszystkim jest tajemnica. Pytanie numer jeden to czym jest ta kopuła. I szczerze mówiąc nie chciałbym dostać na nie odpowiedzi zbyt szybko. Bardziej jestem zainteresowany wątkami w okół tego - o co chodzi z nawiedzeniami? Spadające różowe gwiazdy? Czyżby na terenie USA powstało więcej kopuł? A jeśli nie to co to oznacza? Ciekawe jest również o co chodzi z propanem i czy władza miasteczka wie więcej niż mówi o kopule czy może to jakaś inna tajemnica
- w przyszłości chciałbym zobaczyć jakieś zamieszki w mieście, niepokoje społeczne, załamanie się ekonomii, brak zapasów, tworzenie się gangów i porzucenie większości zasad moralnych. Oby to nie były pobożne życzenia
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 26 cze 2013, o 16:10

Odp: Under the Dome


Hmm, serial zaciekawil mnie tak samo jak Jerycho i mam nadzieje, ze bedzie dobry przynajmniej w takim samym stopniu.
Pytania, ktore sie nasuwaja po obejrzeniu pilota to
Co to w ogole jest?
Skad sie wzielo?
Skad Barbie zna meza reporterki i dlaczego go zabil? Jesli to on, bo moze po prostu pozbywal sie ciala.
O co chodzi z tym spadajacymi rozowymi gwiazdami?
Co z tym propanem?
Zagadek jest wiele. Jaka role w tym wszystkim odgrywa Junior? Mowil, ze ta dziewczyna bedzie mu w dluzszej perspektywie wdzieczna za to, ze ja uwiezil. Mozliwe, ze cos wie.
Obrazek
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 27 cze 2013, o 14:10

Odp: 1x01 - Pilot (Under the Dome)


Zaczyna się dość fajnie, oby tylko poziom nie spadł.
Mamy przedstawienie wszystkich ważniejszych postaci i ich role w społeczności miasta.
No i wielkie wydarzenie, spadnięcie kopuły.
Barbie mnie bardzo ciekawi. Książę czytałam już dawno, dawno temu i nie bardzo mogę sobie przypomnieć o co chodzi z tym ciałem i czy to w ogóle w książce było. Ale na pewno jest on na razie najciekawszą postacią. Zaraz za nim jest Big Jim
Spoiler:
Jego synalek, też niezłe ziółko.
Największe zamieszanie oczywiście wokół kopuły - to co, skąd, kto to stworzył, po co powstało? Oby długo męczono się z odnalezieniem odpowiedzi na te pytania.
Same miasteczkowe tajemnice też super ciekawe o co chodzi z propanem? No i co z tym mężem reporterki? Nie przypuszczał żeby ją zdradzał skoro robił jakieś interesy z Dalem.
No i te tajemnicze ataki padaczki i wspominanie różowych spadających gwiazd...
Już się cieszę na dalsze odcinki, kiedy zabraknie jedzenie, Big Jim pewnie postawi na swoim i zacznie ustanawiać nowych policjantów też powietrze i woda mają na swojej drodze barierę.
Początek obiecujący. Gdyby tylko książka nie była taka gruba to może przejrzałabym ją dla przypomnienia, ale myślę, że zadowolę się tym co nam pokarze serial.

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Pilot (Under the Dome)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.