Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

1x01 - Pilot (Suits) » TOP 5 » Suits • seriale forumtv.pl

Opiekun: eLMaQ

<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 30 cze 2011, o 14:43

1x01 - Pilot (Suits)

SUITS (USA Network)



Opis:


Mike Ross (Patrick J. Adams) jest leniwym, lecz błyskotliwym, wyrzuconym z uniwersytetu chłopakiem, cechującym się pamięcią fotograficzną, która pomogła mu zdać egzaminy adwokackie, nie uczęszczając do szkoły prawniczej. Harvey Specter (Gabriel Macht), jeden z najlepszych prawników na Manhattanie, zatrudnia Rossa na stanowisku jego nowego współpracownika. Jednakże musi on udawać, że ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Harvarda, ponieważ tego oczekuje od pracowników polityka firmy.
Źródło - filmweb.pl


Obrazek



Zwiastun:




Info:
- http://en.wikipedia.org/wiki/Suits_%28TV_series%29
- http://www.imdb.com/title/tt1632701/
- http://www.filmweb.pl/serial/W+garniturach-2011-585726
- http://hatak.pl/seriale/510/Suits/



Statystyki:
- Premiera miała miejsce 23 czerwca 2011,
- Pilot serialu miał oglądalność 4.64 mln widzów.


_________________________________________________________________________
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 2 lip 2011, o 12:58

Odp: Suits (2011)


Jeszcze nie oglądałam, ale słyszałam, że klimat podobny do White Collar, więc na pewno zobaczę chociaż Pilota. :)
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 4 lip 2011, o 17:52

Odp: Suits (2011)


Drugi odcinek za nami - serial nadal trzyma wysoki poziom. Młody radzi sobie w firmie: pierwszy wróg (chodź trzeba przyznać, że Louis nie gra fair), pierwszy
klient (co ci Amerykanie widzą w Fantasy Football?). Jestem ciekawy co będzie dalej a tego właśnie oczekuję po dobrym serialu.

Nie wiem jednak, jak z oglądalnością - oby tylko zbyt wcześnie go nie zdjęli.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 12 lip 2011, o 12:43

Odp: Suits (2011)


Chyba jednak kiepsko z oglądalnością, przynajmniej wśród forumowiczów... :hug: Jestem zmuszony odpowiadać na własne posty :bond

Trzeci odcinek równie dobry, widać, że twórcy serialu nie poszli na łatwiznę. Jest sporo interesujących wątków, szczypta adwokackiego cwaniactwa a wszystko to okraszone sporą dawką humoru (tekst odcinka: "Co tak długo? Próbujesz wyglądać jak ja?"). Fabuła wciąga - Harvey pnie się na szczyt, może w końcu zamarzy mu się fotel Jessici?

Swoją drogą ciekawe kiedy Harvey fundnie w końcu młodemu jakąś brykę? To by była podwójna inwestycja - wywaliłby ten rowerek i przestał spóźniać się na spotkania...
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 20 lip 2011, o 21:07

Odp: Suits (2011)


Czwarty odcinek = poziom utrzymany. Pierwsza sprawa młodego i od razu porażka/sukces. Tak trzymać. (Niezła akcja mąż - żona, btw). Tym razem przeszłość nawiedziła szefową Jessicę i znów sprawdziło się stare powiedzenie pewnego ekscentrycznego doktora - wszyscy kłamią. Ciekawa sprawa, ciekawy serial. Oglądam dalej.

PS. Tekst odcinka:
Mike - Louis wie. Zna mój brudny sekrecik.
Harvey - Jesteś Kanadyjczykiem?
<<

Przyjaciolka

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Felicity, Shameless.

Postdodano 25 lip 2011, o 21:08

Odp: Suits (2011)


Piąty odcinek za nami - wciąż trzyma poziom, choć tym razem zrobiło się bardziej hm..."ludzko", uczuciowo, mniej prawniczo. Niby powinnam być zadowolona, ale czuje lekki zawód.
Podoba mi się koncepcja poszczególnych odcinków. Raz więcej ludzkiej twarzy bohaterów, raz więcej wątków prawniczych. Dają nam deser na stół i zaraz zabierają, wyśmienicie!
Donna jest czarnym koniem tego serialu. Tak trzymać!
Nie jestem pewna, czy ten odcinek zbliża Harvey'a do kupna (wynajęcia) samochodu Mikeowi. Mam sprzeczne uczucia.
Spośród wszystkich 5 odcinków - najlepszy jest 1 i 4.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 26 lip 2011, o 21:12

Odp: Suits (2011)


A jednak. Ktoś jeszcze ogląda. ^^
Jak obiecałem, oglądam dalej. Wątek Trevora chyba zakończony - Harvey wyraźnie dał do zrozumienia młodemu co o tym wszystkim sądzi. Delikatna sugestia Jessici + osobiste zaangażowanie się Harveya w sprawę Trevora = młody czuje się coraz pewniej w firmie. Przecież już wizytówkę nawet dostał ;)

Jeśli chodzi o Donnę - to sprytna kobieta, dzięki czemu przetrwała w takim środowisku.
Jeśli chodzi o samochód - ten moment prędzej czy później nastąpi. Rahim nie jest wieczny ;)

PS. Tekst odcinka:
Harvey do Mike'a - Skąd ten nagły pośpiech? Już zmarnowałeś 10 minut mojego życia.
<<

Przyjaciolka

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Felicity, Shameless.

Postdodano 3 sie 2011, o 23:59

Odp: Suits (2011)


6 odcinek za nami...

Trochę ponarzekam:

Strasznie mdły był ten odcinek...
Brakuje mi wątku miłosnego z ikrą. Niby jest Rachel, ale para Mike-Rachel od samego początku była dla mnie mało trafiona. Myślałam, że chociaż ten serial ustrzeże się przed tandetnym wywoływaniem konfliktów: "Okłamałeś mnie, jak mam ci teraz zaufać?" Z igły widły - nie kupuje końcowej scenki Mike'a i Rachel.
Drażni mnie "pierdołowatość" Mike'a.
Nie ma Donny, nie ma samochodu...ale dobrze, że jest Harvey, najświetniejsza postać tego serialu.

W oczekiwaniu na lepszy kolejny odcinek...
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 4 sie 2011, o 10:08

Odp: Suits (2011)


Zgadzam się z Tobą, to nie był jakiś oszałamiający odcinek ale chyba potrzebny. W przypadku młodego wszystko zmierza do momentu, kiedy jego tajemnica wyjdzie na jaw. Teraz przynajmniej jedna osoba już się tak bardzo nie zdziwi - ciekawe, czy Rachel to sojusznik a może wróg? Nie wiem, jak to się skończy, wszystko zależy od tego, czy serial dostanie 2 sezon.
Mike jest "pierdołowaty" tylko w pewnych momentach - z maklerami poradził sobie świetnie. Widać, że koleś może i jest obryty w prawie, ale jeśli chodzi o sytuacje życiowe to jeszcze droga daleka. Tak miało być, młody jest tu kontrastem dla Harvey'a. Opanowanego, perfekcyjnego, zawsze umiejącego się zachować. Bezlitosnego i bezwzględnego też, choć tu pojawiają się już pierwsze rysy. Typowa relacja mistrz-uczeń, z przewagą mistrza.

PS. Tekst odcinka:
No właśnie żaden nie przychodzi mi do głowy...
<<

Przyjaciolka

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Felicity, Shameless.

Postdodano 4 sie 2011, o 13:51

Odp: Suits (2011)


Wiadomo, że w serialu musi istnieć kontrast pomiędzy aktorami. Tak jest budowany każdy serial. Białe, czarne...
Nie mniej jednak, nieporadność (choć to może niewłaściwe słowo) Mike'a zaczyna mnie drażnić. Niektóre "pierdołowate" postaci w serialach naprawdę zyskują moją sympatię, ale nie Mike'a. To chyba przez to, że obejrzałam z nim wywiad i sprawiał wrażenie bardzo niesympatycznego.
Jestem ciekawa czym nas zaskoczą w kolejnym odcinku, bo liczę na zaskoczenie.
Nie wiem jaka jest oglądalność serialu za granicą, ale byłabym niepocieszona, gdyby "Suits" nie dostał 2 sezonu. Są przecież takie seriale jak "Haven", które doprawdy nie wiem jak mogło otrzymać zgodę na 2 sezon. Nieporozumienie.
Zastanawiałam jaki tekst odcinka zacytujesz, bo mnie również nic nie zapadło w pamięci. Miło dzielić podobne odczucia z drugą osobą:)

Do kolejnego...
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 10 sie 2011, o 20:12

Odp: Suits (2011)


Podobał mi się nowy odcinek. Był kobiecy bo kobiety dominowały w tym odcinku - przede wszystkim Donna i jej kreacja na udawanym procesie. Zaistniała również w końcu Jenny... i Rachel, która najwyraźniej wybaczyła młodemu, dając mu przy tym do myślenia (ostatnia scena, w barze). Ale Mike jest bystrym facetem, to się domyśli ;) Czyżby znów ta "pierdołowatość" dawała o sobie znać?

Nie zapomniałem o Scottie. Studencka miłość - i wszystko jasne. Sensei Harvey udowadnia, że faktycznie zna się na ludziach. Wykazał opanowanie w barze (znowu), kiedy Scottie powiedziała, że wychodzi za mąż... Widać, że łączy ich coś więcej niż sex. Ciekawe, czy ten wątek się rozwinie w przyszłości.

PS. Tekst odcinka:
Harvey do Mike'a: Dobrzy prawnicy martwią się o fakty. Świetni prawnicy martwią się o swojego przeciwnika.
(Gdzieś już to słyszałem. I nie wiem dlaczego właśnie to zdanie zapamiętałem z 7 odcinka. Pewnie dlatego, że tyle mówi o samych prawnikach i o instytucji sądu w ogóle. Tym razem na poważnie. Jasne, była masa śmiesznych tekstów o rozporku i postawieniu na swoim... Innym razem.)
<<

Przyjaciolka

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Felicity, Shameless.

Postdodano 10 sie 2011, o 22:20

Odp: Suits (2011)


Po średnio udanym poprzednim odcinku, pójście trochę w stronę komercji opłaciło się - mamy miłosny trójkąt, choć podszyty niedomówieniami.
Zdecydowanie lepiej ogląda mi się parę Mike - Jenny. Odnoszę dziwne wrażenie, że nawet sam aktor preferuje aktorkę, która ją gra. Zmienia mu się zupełnie wyraz twarzy i jego oczy sprawiają wrażenie naprawdę zainteresowanego tym, co widzi.
To, co rzuciło mi się bardzo w oczy, to "sztywność aktorska" podczas scen nazwijmy to - łóżkowych. Nie oczekuję tutaj filmu erotycznego, ale wybuchnęłam śmiechem na widok zesztywniałego i niewiedzącego co zrobić z rękoma Harvey'a podczas scen uniesienia:) Taki pewny siebie prawnik, a intymne sceny grane przez niego są aseksualne. Podobnie sprawa ma się z Mikem, ale on z powodu "pierdołowatości" zostaje rozgrzeszony. - tyle w kwestii emocjonalno-kobiecej.

Pomysł z rozprawą sądowo jak dla mnie trafiony w dziesiątkę. Idealnie wkomponował się w cały odcinek, tworząc spójną całość.

Choć uwielbiam Donne, to jednak wolę jak jest dozowana w odcinku. A nawet aplikowana tak, że czuję się jej niedosyt. Teraz było jej za dużo, za dużo typowej Donny, która potrafi płakać teatralnie - a to już było...Hallo! To już było i nie ma sensu tego powtarzać. Donna zawsze tak, ale zawsze w porcji: poproszę o jeszcze.

I deser na koniec. Nie wiem skąd się biorą porównania Harvey'a do samego Housa. Może z niedokładnego obserwowania postaci, a poleganie jedynie na ogólnym zarysie. Obie postaci są zupełnie inne. Doskonale określił to sam Harvey: "Jestem twardy i sprawiedliwy". Czegoś takiego nie powiedziałabym o Housie.
Wracając do głównej myśli - Harvey wybrał co w jego życiu liczy się najbardziej - praca. Pokazał to w tym odcinku i choć pewnie rozmowa z Mikem po przegranym procesie stanęła mu przed oczami, kiedy Scotty wychodziła z baru, to nie posądzam go o desperacki wylot w dzień ślubu Scotty do Londynu, aby przerwać ceremonię.
Czasami tak to już jest, że choć wygrywasz, to jednak przegrywasz...
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 11 sie 2011, o 17:02

Odp: Suits (2011)


Bardzo ciekawie podsumowałaś ten odcinek, faktycznie sceny uniesień nie wyszły zbyt wiarygodnie. Jeśli chodzi o porównanie Harvey - House to nie wiem szczerze mówiąc skąd się wzięło. Czasami ludziom dziwne rzeczy siedzą w głowach. I też nie wierzę w to aby Harvey zmierzał przerywać ślub Scottie, to nie ten typ faceta. Liczę jednak, że ten wątek jakoś ciekawie się rozwinie, lub zakończy.

A ja na deser mam fajny wywiad, jaki dwaj główni bohaterowie serialu udzielili The Hollywood Reporter:
http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/suits-stars-gabriel-macht-patrick-219436

Szefowie USA Network optymistycznie wypowiadają się co do zamówienia 2 sezonu Suits. Klamka jeszcze nie zapadła, ale jestem dobrej myśli.
http://insidetv.ew.com/2011/08/02/usa-tca-video/
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 11 sie 2011, o 18:19

Odp: Suits (2011)


Serial dostał zamówienie na drugi sezon. Już oficjalnie. Drugi sezon będzie liczył 16 odcinków czyli pewnie jego emisja będzie rozdzielona na część letnią i zimową jak z m.in. White Collar.
<<

Przyjaciolka

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Felicity, Shameless.

Postdodano 11 sie 2011, o 19:04

Odp: Suits (2011)


Wesker, dziękuję za linki.
No proszę, proszę...same dobre wieści - 2 sezon. Fantastycznie!
Dla niedowiarków: http://www.deadline.com/2011/08/usa-net ... -season-2/
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 11 sie 2011, o 21:42

Odp: Suits (2011)


2 sezon to znakomita wiadomość. Z początku obawiałem się o oglądalność, widzę jednak, że było nieźle - nie tylko nam serial przypadł do gustu. Seriale prawnicze zawsze w modzie, czego dowodem są plany nakręcenia kolejnego na podstawie książki The Lincoln Lawyer. (Film kinowy był dobry, polecam)

PS. Polskie media też odnotowały zamówienie 2 sezonu Suits. Przykład: http://www.showtv.pl/news_item_3173.htm.
Bonus - przypadkiem (dzięki, filmweb ^^ ) trafiłem na polską stronę fanów serialu: http://www.suits24.pl/
<<

Przyjaciolka

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Felicity, Shameless.

Postdodano 11 sie 2011, o 23:19

Odp: Suits (2011)


Ja zawsze kręciłam nosem na seriale prawnicze i na "Suits" zdecydowałam się pod wpływem deszczowej pogody. Za co deszczowej pogodzie dziękuję.
Czasami można znaleźć ciekawe rzeczy zupełnie przypadkiem...

The Lincoln Lawyer - ten temat jest mi zupełnie obcy.

Zastanawia mnie jedna rzecz w serialu, który zyskuje widzów dzięki błyskotliwości itp. Nie wiem czy to jest niedopatrzenie ze strony scenarzystów, producenta, czy pogrywanie sobie z widzem, ale taka rzecz jak dyplom poświadczający ukończenie studiów jest podstawową rzeczą, która musi się znaleźć w dokumentach pracownika, a później w dziale kadr. Więc jak, tak wielka korporacja, w dodatku prawnicza, nie sprawdziła, nie domagała się potwierdzenia wykształcenia Mike'a. Tym bardziej, że polityka firmy jest jasna - tylko studenci Harvardu.
Wiem, czepiam się, ale to jest istotny fakt, na którym budowana jest postać Mike'a. Drażni mnie strasznie to...robienia z widza idioty. Nie w tym serialu, bardzo proszę, tylko nie w tym...
<<

Przyjaciolka

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Felicity, Shameless.

Postdodano 12 sie 2011, o 21:15

Odp: Suits (2011)

Okey, 8 odcinek po części rozwiał moje wątpliwości...co za zgranie w czasie. Załatwienie dyplomu itd. trochę to odstające od poziomu serialu. Nie spodobało mi się.
Jak na pewną chronologię serialu przystało, ten odcinek był poświęcony sprawą adwokackim. Życie osobiste czeka pewnie na odcinek 9. Słusznie, równowaga musi być zachowana.
Mogliśmy też podziwiać wiele dobrych dialogów jak i przyjrzeć się relacji Harvey'a i Louis'a.
Uwielbiam scenki na małej przestrzeni koło biurka Donny między nią a Harveyem. Jedna szczególnie zapadła mi w pamięci (początkowe odcinki), kiedy Donna wytknęła Harveyowi, że był za surowy dla Mike'a. Jego mina i zatroskanie było fantastyczne. Ujmuję mnie ta ich wzajemna relacja - szacunek i liczenie się ze zdaniem Donny przez Harvey'a. Pomyśleć, że taki bystry, niezależny a przy Donie zachowuje się jak dziecko we mgle. Złapałam się na ten haczyk scenarzystów.
Następna strona

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Pilot (Suits)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.