Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

1x01 - Pilot (Boardwalk Empire) » Zakończone Seriale » Boardwalk Empire • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 30 cze 2009, o 15:43

1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)

Obrazek
Mafijna historia Atlantic City czasów prohibicji.
Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1920. Po I wojnie światowej w Stanach Zjednoczonych następuje wiele zmian. Kwitnie handel na Wall Street, kobiety uzyskują prawo głosu, powstają stacje radiowe. W życie wchodzi także 19. poprawka do Konstytucji, oznaczająca nastanie okresu prohibicji. Wszelki handel alkoholem zostaje zakazany. Tymczasem leżące w południowej części stanu New Jersey Atlantic City staje się centrum wszelkich nielegalnych rozrywek na wschodnim wybrzeżu kraju. Nieoficjalnym władcą

Produkcja HBO.
gatunek: Dramat, Kryminał

Trailer: (promo)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 21 wrz 2010, o 22:16

Odp: Boardwalk Empire


Trochę info o serialu
Dodatkowe informację
Zwiastun - polecam
Kolejny zwiastun
-------------------------------
Premiera 19 września 2010
1 minutowe promo
Kolejne promo
------------------------------
Making of
-----------------------------
Będzie drugi sezon!
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 wrz 2010, o 01:17

Odp: Boardwalk Empire


Obejrzałem pierwszy odcinek i jestem naprawdę zadowolony.
Świetny klimat serialu, genialna scenografia i muzyka tamtych czasów.
Do tego bardzo dobrze wypadli Steve Buscemi, Stephen Graham itd.
Zapowiada się świetnie, spełnił moje oczekiwania. Teraz czekam na kolejne odcinki. :D
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 29 wrz 2010, o 09:34

Odp: Boardwalk Empire


przyjemny odcinek z niezwykłym klimatem ;) nie wyobrażam sobie w roli Nuckiego innego aktora.

zobaczymy jak się rozkręci i czy zostanę przy tym serialu trochę dłużej.
trust him... he's a doctor!
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 22 gru 2010, o 16:49

Odp: 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)


Fajny klimat tego serialu.
Co do fabuły to idealnie się komponuje w dzisiejsze realia z dopalaczami i niektórymi narkotykami.
Jeśli coś jest nielegalne ciężko to kontrolować, cena idzie kilka razy do góry. Interes przejmuje mafia.

"Nucky Thompson żyje jak Faraon" - dobry cytat od agenta FBI :)
Obrazek
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 23 gru 2010, o 16:06

Odp: 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)


Pilot był świetny. Byc może w tym serialu akcja nie pędzi jak szalona, natomiast mamy świetną scenografię, genialnych aktorów i dobrze dopasowaną muzykę. To wszystko tworzy idealną całość.

Już na początku poznajemy Nuckiego, jako bezwzględnego biznesmena, który okazuje się byc również dobrym człowiekiem. Od razu widać, że Margaret nie jest mu obojętna. Pomoc z pieniędzmi, a później zabicie jej męża, który okazał się być brutalnym damskim bokserem na to wskazuje. Na koniec jeszcze odwiedziny w szpitalu... Lucy jest tylko kobietą do towarzystwa, ale porozmawiać z nią to on za bardzo nie może. ;)

Bardzo fajną postacią jest także Jimmy. Młody bohater wojenny, który jest oddany Nucky'emu i który dba o byt swojej rodziny. Fajna była akcja z zatrzymaniem tego konwoju, jak razem z Alem wszystkich rozstrzelali...

Od początku natomiast nie spodobał mi się agent Van Alden. Bardzo irytująca postać, ktora szuka haków na Nucky'ego.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 27 gru 2010, o 15:45

Odp: 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)


Byłem negatywnie nastawiony do oglądania i szczerze powiedziawszy nie chciało mi się oglądać, ale musze przyznać, że odcinek był ciekawy, świetnie nakręcony i całkiem wciągający, choć nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. xD

Scenografia, muzyka, kostiumy - rewelacja.

Bohaterowie bardzo fajni. Najbardziej mi się spodobał Jimmy i Margaret. Tak jakoś.
Świetna gra aktorska!

Question: jak Jimmy i Al napdali na ten konwój, czyj ładunek tam był? On miał dojść do tego kolesia, który zaproponował 90 tys.? Pogubiłem się. :P

8.5
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 27 gru 2010, o 15:57

Odp: 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)


To był ładunek Rothsteina, tego kolesia z Nowego Jorku.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 27 sty 2011, o 13:42

Odp: 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)


W świetle powyższych wypowiedzi nie bardzo wiem co jeszcze mógłbym napisać. Wszystko bowiem zostało już grubsza napisane.
Świetna realizacja, stroje, muzyka, tło historyczne. Wszystko wiernie odzwierciedla klimat czasów prohibicji w Stanach Zjednoczonych.
Nucky i Jimmy wyglądają mi na zalążek świetnej ekipy :D
Mam nadzieję, że teraz znajdę czas i obejrzę resztę odcinków hurtowo.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 26 lut 2012, o 19:37

Odp: 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)


No, nareszcie znalazłem czas na ten serial. :D Trochę późno, ale lepsze to, niż nigdy.

Nie wiem co napisać. Pilot był naprawdę dobry. Podoba mi się postać Jimmy'ego, Nucky'ego. Zapowiada się ciekawy serial. :]
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 20 cze 2013, o 23:51

Odp: 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)


No zaczyna się ciekawie. Już od dłuższego czasu planowałam sobie ten serial i wreszcie się za niego zabrałam.
Fajny początek - ogłoszenie prohibicji, wielki bal z tej okazji, dzika radość.
A już w tym czasie Nucky planuje sobie interesy.
Sam Nucky jest super ciekawą postacią. Niby bezwzględny i zorientowany głównie na biznes i kasę a jednak serce mu zmiękło dla biednej dziewczyny w ciąży. Świetne morderstwo jej męża, po tym jak ją pobił i straciła dziecko.
Bardzo fajna też postać Jimmiego, wrócił z wojska, chce się zabrać za jakąś porządniejszą robotę, a cały czas jest tylko chłopcem na posyłki. Bierze sprawy w swoje ręce i zawala robotę xD
Jak już było wyżej wspomniane - kostiumy, muzyka, klimat - niesamowite.
Serial skomplikowany i zmusza do skupienia się i śledzenia akcji bo inaczej można się pogubić, ale warto ;)

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Pilot (Boardwalk Empire)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.