Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!! » Zakończone Seriale » The Pacific • seriale forumtv.pl

2010

<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 15 mar 2010, o 20:56

1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!!

The Pacific - Pilot!



Obrazek



Spoiler:


Premiera: 14 marca 2010 roku.



Życzę miłego seansu!

We Are The World haiti
<<

kandziak

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 232

Lokalizacja: Chojnów

Postdodano 15 mar 2010, o 21:41

Odp: 1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!!


Po 9 latach doczekałem sie 2 świetnego mini serialu o II wojnie światowej bo oczywiście nr. 1 to Band of Brothers :) pierwsze minuty serialu przypomniały mi natychmiastowo wcześniej wspomniany serial, Pacific po pierwszym odcinku napawa mnie optymizmem na dalsze odcinki utrzymuje poziom który jest bardzo wysoki, ale to nie była niespodzianka wystarczyło popatrzeć na reżyserów i juz wszystko było jasne. Najlepszy moment w filmie koleś z penisem swojego kolegi w ustach. Nie mogę się juz doczekać kolejnego odcinka.

Obrazek

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 16 mar 2010, o 00:07

Re: Odp: 1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!!


Pięknie, super, zajebiście :P Wreszcie doczekałem się tej produkcji. Warto było :)

Oglądając The Pacific od razu nasuwa się porównanie do "Kompanii". Ale tym razem jest to olbrzymi plus. Bo wg mnie "Band of Brothers" to majstersztyk.

Porównując pilota do pilota wyżej wymienionej serii muszę powiedzieć, że tutaj się więcej działo. Od razu przejście na front :)

Brawo dla twórców, czyli między innymi dla Hanksa i Spielberga. Oczywiście od razu muszę pochwalić tutaj ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Hansa Zimmera.

Wg mnie najlepszą sceną w pilocie było zaskakujące lądowanie na plaży :P Scenarzyści trzymali nas w napięciu, aż tu nagle na plaży nic się nie dzieje a żołnierze sobie leżą i palą fajki :P Drugą sceną, która utkwiła mi w pamięci to oczywiście polowanie na Japończyka.

Zrobili mi tylko smaczek tym odcinkiem. Gdy oglądałem "Kompanie" to wszystkie odcinki pochłonąłem na raz :D Tutaj niestety trzeba czekać :P
trust him... he's a doctor!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 17 mar 2010, o 21:10

Odp: 1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!!


Dokładnie, niestety trzeba czekać. Odcinek mnie nie zawiódł dostałem to czego oczekiwałem. Początek w Stanach był wiadomy, zdziwiło mnie tylko, że nie było żadnego treningu czyli dostaniemy go później, albo obejdzie się bez kalki BoB.

Zgadzam się z Tristanem - lądowanie było mega xD Oczekiwałem czegoś w stylu desantu z Szeregowca Ryana, a tutaj zonk. Jednak wkrętka była niesamowita. Jednak nie mogę się zgodzić, że to była najlepsza scena. Dla mnie świetne było przedzieranie się przez dżunglę. Bez słowa przez kilka minut. Wyczekiwanie na strzały i to zagrożenie. Świetnie zrobione.

Strzelanie do Japończyka też świetne. Na początku, jak to amerykanie, opowiadali jak to wygrają wojnę i zabiją wszystkich Japończyków, a potem przychodzi chwila na refleksję.

Wymiana ognia nad strumieniem świetnie zrealizowana. Pierwsza klasa i najwyższa półka filmów wojennych. Oczekuje na więcej.

Śpiewanie 100 lat na końcu też świetne :]

Odcinek oczywiście oceniam na 10/10. Jednak The Pacific nie traktuje jak kolejnego serialu. Dla mnie to będzie opowieść o grupce żołnierzy na wojnie na Pacyfiku. Na bank obejrzę sobie wszystkie odcinki jednym ciągiem jak już wszystkie wyjdą żeby mieć ciągłość historii.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 mar 2010, o 21:51

Odp: 1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!!


Powiem tylko tyle, odcinek był świetny! :D
Wymiana ognia z Japończykami w nocy, przenoszenie karabinu, wszędzie latające pociski. :D Awesome! :D
Ładne i cudowne wprowadzenie do epickiej historii o żołnierzach. Nic, tylko wyczekiwać następnych części.
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 12 gru 2010, o 16:13

Odp: 1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!!


Nareszcie znalazłem odrobinę wolnego czasu na obejrzenie tej pozycji. Mówią o wolnym czasie mam na myśli siedzenie samemu w domu, bo z reguły seriale oglądam razem z moją kobietą. Ten serial jednak nie jest dla niej. Wojna, strzelanie i te sprawy ją nie wkręcają. Dlatego też obejrzę Pacyfik sam.

Odcinek mi się bardzo podobał. Dobra gra aktorska i piękne widoki. Odcinek jednak wydaje mi się wprowadzeniem w cały miniserial. Trudno się generalnie dziwić, skoro jest to pierwszy odcinek.

Z punktu widzenia historii amerykańskiej zajęcie wyspy Guadalcanal, było dla Amerykanów priorytetową sprawą. Pierwszy odcinek świetnie ukazuje jakie było zasadnicze podejście wojsk amerykańskich do rozpoczęcia kontrofensywy na Pacyfiku, czyli w pierwszej kolejności zabezpieczenie połączenia USA z Australią i Nową Zelandią.

Bardzo dobra była scena starcia z Japończykami nad brzegiem. Twórcy seriali podkreślili przy tym naturę ówczesnych żołnierzy japońskich. Chodzi mi tutaj o całą akcję z wołaniem pomoc i schowanym za plecami granatem.

Właśnie mykam oglądać kolejny odcinek. Mam nadzieję, że Part II również będzie bardzo dobry, a nawet lepszy.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Guadalcanal/Leckie (The Pacific)!!!
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.