Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x01 - Fugitivus » Zakończone Seriale » Spartacus • seriale forumtv.pl

Akcja serialu rozpoczyna się tuż po krwawej ucieczce z domu Batiatusa

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 sty 2012, o 21:28

1x01 - Fugitivus

Spoiler:


Data emisji: 27.01.12
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 sty 2012, o 21:57

Odp: 1x01 - Fugitivus


Niestety to już nie to samo bez Andy'ego :(.
"Nowy" Spartakus póki co w ogóle mnie nie przekonuje. Te jego przemowy i to jak rozkazuje gladiotorom od tego śmiać mi sie chciało. Nie ma charyzmy, potencjału na przywódce, to wszystko powinno bić z jego twarzy. U Andey'ego tak było. Tutaj Liam pasowałby co najwyżej na role drugoplanową.
Może coś sie zmieni, ale wątpie, dlatego czekam na Giannicusa!! I kibicuje Crixusowi w odnalezieniu Naevii.

Co do odcinka, akcja z początku niezbyt efektowna, takie zwykłe obijanie. Podobało mi sie za to wyjscie Liama (sory) na przeciw Glabera, kto by pomyślał, że tak długo wytrzyma na miecze z Liamem i tylko ramionko mu drasnął. No i ta rzez w domu rozpusty xD, tego nie mogło zabraknąć.
Crixus był za to zbyt czuły, za bardzo płakał za swoją ukochaną, no i kurde te braterstwo z Liamem jest takie sztuczne. Stary Crixus był przez moment gdy powalił Liama na ziemie :).

Doctore nie chce dołaczyć do gladiatorów, ale myśle, że niedługo zmieni zdanie, albo zobaczymy go spowrotem na arenie :).

Lucrettia przeżyła po ataku crixusa, na pewno ktoś jej pomagał, może Ashur? :)
Zdziwaczała konkretnie, ale mi to pasuje :). Nie znosze tej Lilith, rany jakby mogli ją zabić byłoby super, ale chociaż dostaje baty od Glabera. Ale tutaj następny chłopczyk do bicia, śmiesznie wygląda, ale takiego ma w końcu grać.

Aureli mi szkoda, tak przeczuwałem, że długo nie pożyje, no i na końcu znienawidziła Liama.

Odcinek oceniam jako dobry, ale liczę na więcej.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 29 sty 2012, o 02:16

Odp: 1x01 - Fugitivus


Nie jestem zawiedziony, ale nie jestem też wniebowzięty. Pierwszy odcinek drugiego sezonu był "tylko" dobry.

Szczerze mówiąc trochę się bałem o nowego Spartacusa...jak dla mnie całkowicie niepotrzebnie. Liam wypadł bardzo dobrze, zarówno podczas walk jak i rozmów oraz przemów. Moim zdaniem siła tego serialu leży w postaciach pobocznych tj. Doctore, Crixus, Gannicus, Ashur, Lucretia; w świetnie zrealizowanych krwawych scenach akcji; w otoczce erotycznej i w ciekawej pełnej zwrotów akcji historii. Postać Spartacusa ma tu mniejsze znaczenie, chyba że grałby go wielki idiota. :P A Liam McIntyre wielkim idiotą nie jest. :)

Świetne sceny akcji w tym odcinku, tego oczekiwałem. :D Moment w burdelu oraz atak na Glebera. :P Doctore również cudnie rozprawił się w alejce. :)
Śmierć Aurelii...nie przejęła mnie specjalnie, ale podobały mi się jej ostatnie słowa i gniew w stosunku do naszego przywódcy.
Amnezja Lucretii...już nie mogę się doczekać, aż wszystko sobie przypomni. Ilithyia będzie tego żałować. :)
Trochę brakowało mi Ashura i Gannicusa, ale liczę, że pojawią się już w 2 epizodzie. :)
Może mi ktoś przypomnieć kim była Mira? Z tego czytałem, wystąpiła również w 1 sezonie, ale w ogóle jej nie kojarzę. Póki co jej związek ze Spartacusem średnio mnie przekonuje.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 31 sty 2012, o 14:48

Odp: 1x01 - Fugitivus


Nie było źle. To wciąż stary Spartakus gdzie krew leje się wiadrami a seksu jest nadmiar. Trochę mnie ten odcinek irytował sztucznymi przemowami (ale to już tradycja tego serialu). Nie martwię się na razie o przysłość sezonu po premiera S01 również nie było porywająca. Ogromnie jestem ciekaw jak twórcy poradzą sobie z otwartą przestrzenią i wyjściem poza ludus. Liczę też że nie zapomną o walkach 1 on 1. Grupowe starcie wyszły tutaj przednio, ale to właśnie te pojedynki na arenach były najlepsze w tym serialu.
Najlepsze momenty odcinka? Walka :) Początek był przyjemny, ale scena w burdelu najlepsza :) przyjemnie również wypadł pojedynek z rzymianinami na mieście i niestety znowu pokazano że Spartakus jest arogantem.
Ogromnie jestem ciekaw co z Lukrecją, co się z nią działo, kto jej pomagał i co zrobi teraz. Chciałbym żeby trafiła jakoś do Rzymu :)
Ilytie za to bardzo lubię. Szczególnie jak zachowuje się tak niewinnie i ten jej śmiech :P

Może mi ktoś przypomnieć kim była Mira? Z tego czytałem, wystąpiła również w 1 sezonie, ale w ogóle jej nie kojarzę. Póki co jej związek ze Spartacusem średnio mnie przekonuje.


To ta niewolnica która miała sprawdzić Spartacusa przed wysłaniem go do Ilitii :) Potem też pomogła w powstaniu w domu Batiatusa, chyba klucze ukradła albo coś z bramą zrobiła, nie pamiętam :) W każdym bądź razie już w S01 związała się z Spartakusem.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 10 lut 2013, o 19:59

Odp: 1x01 - Fugitivus


Po 'Gods of the Arena' obiecałam sobie, że kontynuować tej serii nie będę. Bo wiedziałam, że to już nie będzie to samo. No i miałam rację.
Nie mogę napisać, że się zawiodłam, ale szału też nie ma - jak na razie dość średnio.
Liam McIntyre do Andy'ego Whitfielda się nie umywa, to jak odnosi się do innych, jego przemowy, rozkazy trochę wymuszone. Mam nadzieję, że to się poprawi, bo byłoby zrujnowanie wspaniałej postaci.
I czy mnie się tylko zdawało, czy animacje w scenach pokazujących miasto były wyjątkowo kiepskie?
Glaber zostaje wysłany do Kapui w celu schwytania Spartacusa i stłumienia buntu. I nawet doszło między nimi do walki. Dobrze, że mimo wszystko Crixus przyszedł mu na pomoc i że udało mu się go naprostować.
Chyba najlepsze sceny odcinka dostaliśmy w burdelu. Pokazanie pokoju pokoju i sam atak, a później męczenie faceta, który brał udział w przekazaniu Naevii nowemu właścicielowi. I w końcu wyruszają za nią i będą po drodze zbierać armię. I bardzo dobry wybór.
Zgadzam się, że Crixus strasznie rozmiękł w tym sezonie. Nic tylko Naevia i Naevia. Ja rozumiem, że tęskni za swoją kobietą, ale stary Crixus już dawno postawił by się Spartacusowi, powiedział do słuchu przywalił i nie byłoby niepotrzebnych problemów. Mam nadzieję, że stary Crixus wróci, bo Spartacus będzie go potrzebował.
Lucretia przeżyła, ale zwariowała po masakrze w domu Batiatusa. Tylko ciekawe kto pomógł jej przeżyć, bo raczej sama się nie wykarmiła. A do domu Batiatusa wprowadza się Glaber z Ilithyią. Nie cierpię tej kobiety... Pewnie się jeszcze okaże, że dziecko tak na prawdę jest Spartausa, już by była tragedia kompletna.
Czekałam z wielką niecierpliwością na Doctore i wreszcie się pojawił, szkoda tylko, że nie zdecydował się dołączyć do buntowników. Ale mam nadzieję, że jeszcze zmieni zdanie.
Może nie jest tak dobrze jak miałam nadzieję, ale nie jest też tak źle jak się spodziewałam xD Oby tylko poziom się podniósł w następnych odcinkach.

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Fugitivus
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Vengeance



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.