Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x01 - Copper (2012) BBC America » Zakończone Seriale » Copper • seriale forumtv.pl

Opiekun: salmaatache

<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 1 wrz 2012, o 12:29

1x01 - Copper (2012) BBC America

Obrazek

Obrazek




From Academy Award® winner Barry Levinson and Emmy® Award winner Tom Fontana, “Copper” is a gripping crime drama series, set in 1864 New York City, filled with intrigue, corruption, mystery and murder. Kevin Corcoran (Tom Weston-Jones, “MI-5″), an Irish-American former boxer turned cop, returns from the Civil War to find his wife missing and his daughter dead. Corcoran seeks justice for the powerless in the notorious immigrant neighborhood of Five Points. Bonded by battle to two Civil War compatriots – the wayward son of a wealthy industrialist and an African-American physician who secretly assists the forensic investigations – Corcoran is thrust into the contrasting worlds of elegant and corrupt Fifth Avenue, and the emerging African-American community in Northern Manhattan. The three men share a secret from the battlefield that inextricably links their lives forever.

Plan emisji odcinków: http://www.episodeworld.com/show/Copper


Obejrzałem pilota zachęcony zwiastunem oraz dobrymi opiniami. Zapowiada się naprawdę świetny serial. Podoba mi się atmosfera Nowego Jorku, podobają mi się postacie jak i aktorzy je kreujący (choć muszę dodać, że jak na razie główny bohater jest odrobinę... niewyraźny). BBC się nie patyczkuje: na dzień dobry mamy ostrą strzelaninę, nieuczciwych gliniarzy, dwa burdele, prześladowania na tle rasowym, zepsute wyższe sfery i... nekrofilię. Co będzie dalej? Napiszcie, co sądzicie o Copperze.


Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=kLC28IGCAPI

Obrazek

Ostatnio edytowano 13 wrz 2012, o 17:35 przez wesker178, łącznie edytowano 3 razy
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 wrz 2012, o 02:48

Odp: Copper (2012) BBC America


Jestem po dwóch odcinkach i już mnie serial wciągnął niemiłosiernie. Najlepsza premiera jaką oglądałem od czasu Homeland.
Co mnie urzekło? Bohaterowie, klimat Nowego Jorku, odzwierciedlenie reali historycznych i odważne tematy. Trochę mi to Luther S02 przypomina. Policjant zmęczony życiem, nie bojący się stosować brutalnych metod, ale przy tym szlachetny. Może i pierwszy odcinek zapowiada procedural, ale nie sądzę żeby tak to wyglądało. Temu serialowi bliżej do Rome niż CSI w XIX wieku. Na prawdę polecam sprawdzić chociaż 2 pierwsze odcinki, gwarantuje że nie raz się zaskoczycie. Ostatnio 10-15 minut 1x2 mnie wbiło w ziemię i siedziałem zauroczony serialem. A potem wikipedia żeby poczytać sobie o Five Points, historii nowego Jorku i pospoilerować sobie wydarzenia historyczne jakie mogą wpłynąć na fabułę. Jakieś spektakularne zamieszki? Konfederacji w NY? Śmierć Lincolna? Czekam żeby to zobaczyć bo nie sądzę żeby tego nie wykorzystano.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 2 wrz 2012, o 13:30

Odp: Copper (2012) BBC America


Szybko nadrobiłem 2 odcinek, jeszcze lepszy od pilota. Główny bohater przestał być niewyraźny a serial naprawdę zaczyna mieć ogromny potencjał. Zgadzam się z Cześkiem: umiejscowienie akcji w tak ciekawych historycznie czasach wyjdzie tylko na dobre. Przykład Deadwood mówi sam za siebie - to ten sam okres amerykańskiej historii. Również gorąco polecam Gliniarza, zapowiada się kawał świetnego serialu.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 2 wrz 2012, o 16:00

Odp: Copper (2012) BBC America


Właśnie obejrzałem drugi odcinek i moim zdaniem również jeszcze lepszy od pilota. Po pilocie miałem pewne obawy, że serial może pójść w stronę zwykłego procedurala, tyle że osadzonego w XIX wieku, ale teraz moje obawy mijają. Świetny klimat, czyli to co doceniam najbardziej. Naprawdę duży potencjał, który mam nadzieję nie zostanie zmarnowany. Bohaterowie na razie tacy niemrawi, ale trudno oczekiwać, żebyśmy zżyli się z nimi po dwóch odcinkach.

Pozycja naprawdę godna polecenia!
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 9 wrz 2012, o 19:23

Odp: Copper (2012) BBC America


Odcinek 3: In the Hands of an Angry God
Spoiler:


PS. I tylko irytował mnie ten dziwny, plumkający "romantic theme" pojawiający się w scenach Corky/Elizabeth. Ale irlandzka czołówka super ^^
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 10 wrz 2012, o 15:21

Odp: Copper (2012) BBC America


Copper póki co prezentuje się wybornie. Próżno szukać drugiego serialu z tak znakomitym klimatem tamtych czasów. Kibicuję z całego serca aby w przyszłości doczekać się nowych serii. BBC America zrobiła coś w pewnym sensie unikatowego.

Jedna z lepszych premier w tym roku. Zdecydowanie.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 13 wrz 2012, o 11:40

Odp: Copper (2012) BBC America


Odcinek 4: The Empty Locket

Spoiler:


Podsumowując: sporo się dzieje. Naprawdę z przyjemnością oglądam ten serial ^^
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 13 wrz 2012, o 12:11

Odp: Copper (2012) BBC America


Również jestem po czwartym odcinku.
Spoiler:


Czekam na więcej :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 16 wrz 2012, o 22:57

Odp: Copper (2012) BBC America


1x3
Spoiler:
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 29 wrz 2012, o 12:55

Odp: 1x01 - Copper (2012) BBC America


Genialny pilot! :)

Pierwsze co mnie urzekło i w czym się zakochałem, to czołówka! Rewelacja! :D

Poza tym klimat NY, brud i ubóstwo, prześladowanie czarnych, korupcja policji, wszechobecna przemoc i prostytucja, wielka różnica pomiędzy bogatymi i biednymi.
Bohaterowie również bardzo mi się podobają. Główna postać detektywa Corky'ego od razu przypadła mi do gustu.
Fabuła odcinka była także interesująca i wciągająca, jestem ogromnie ciekawy, jak się rozwinie w kolejnych epizodach.

Jak na razie jestem wręcz wniebowzięty poziomem serialu. "Copper" zapowiada się na najlepszą nową premierę tego sezonu. :)

PS Jako, że powstał osobny dział dla "Coopera", poprzednicy, moglibyście swoje posty z wrażeniami o poszczególnych odcinkach (innych od pilota) przenieść do odpowiednich wątków? :P
Dziękuję. :)
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 13 maja 2013, o 22:38

Odp: 1x01 - Copper (2012) BBC America


Bardzo dobre wprowadzenie. Czołówka niezła, nie powiem, jednak to nie to urzekło mnie najbardziej. ;)
Według mnie znakomicie został pokazany NY po wojnie secesyjnej. Ogólnie klimat jest na wielki +
Bohaterów za bardzo nie poznaliśmy, poza Corky'im przynajmniej.
Zapowiada się całkiem, całkiem. ;>
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Copper (2012) BBC America
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.