Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 18

1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe) » Zakończone Seriale » Stargate: Universe • seriale forumtv.pl

Czy będziesz kontunuował/a serial Stargate: Universe!?

Tak, jestem wielkim fanem!
7
70%
Po prostu, Tak.
1
10%
Jeszcze Nie wiem.
1
10%
Raczej Nie.
1
10%
 
Liczba głosów : 10
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 4 paź 2009, o 01:59

1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)

Stargate: Universe - Pilot!



Obrazek



Spoiler:




Air: Part 1
Air: Part 2



Jeżeli o mnie chodzi będę oglądał bez względu na to czy jest to hit tego sezonu czy nie. A wy? Zapraszam do wypowiedzi oraz do głosowania w ankiecie!

We Are The World haiti
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 4 paź 2009, o 18:17

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Miałem opory, żeby oglądnąć bo jednak nie jestem wielkim fanem tego gatunku.
I chyba dobrze, że to zrobiłem :) Podobało mi się nawet.
Może nie wszystko zrozumiałem, dlatego czasami przewijałem niektóre sceny, żeby zobaczyć jeszcze raz.
Najbardziej przypadła mi do gustu postać Eli'a. Pozytywnie rąbnięty człowiek :)
Za to nie polubiłem postaci dr Rusha. Jest dziwny i za bardzo się wywyższa. Poza tym nie lubię tego aktora.
Zobaczymy czy będę na bieżąco oglądał. Do końca się nie przekonałem, ale myślałem, że będzie gorzej i się zanudzę podczas tych 1,5 h.
trust him... he's a doctor!
<<

Dave.23

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 139

Postdodano 4 paź 2009, o 23:02

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Odkąd przeczytałem pierwszą informację, o nowym serialu ze świata Gwiezdnych Wrót w prost nie mogłem się doczekać, kiedy będę mógł zobaczyć pierwszy odcinek. Obejrzałem film Gwiezdne Wrota, dziesięć sezonów SG-1, dwa filmy dvd oraz pięć sezonów Atlantydy by się to znaleźć. Liczyłem miesiące, dni, godziny i w końcu ten dzień nastał.

Teraz, czy premiera pierwszego sezonu nowego działa spełniła moje oczekiwania? Niestety nie do końca. To jest już całkiem inny serial. Zapowiada się bardzo dobrze i można go określić jednym zdaniem: Umieszczenie Gwiezdnych Wrót na pokładzie Battlestar Galactica. Ponieważ jestem fanem i jednego i drugiego serialu, to taki koktajl bardzo mi się podoba, jednak po pilocie spodziewałem się czegoś więcej. Ten cały dramatyzm i retrospekcje, nie podobało się ukazanie na początku przeskakiwania przez wrota a później wracanie do wydarzeń, które doprowadziły do tego, że ci wszyscy ludzie znaleźli się na statku pradawnych. pamiętacie, jak pierwszy raz zostały uruchomione? To była magiczna chwila, wszyscy spoglądali na nie ze zdumieniem, patrzyli na nieznane, wiedzieli, że znajdą się tam, gdzie nigdy nie stanęła ludzka stopa, w SG-U był pośpiech, wszyscy przeskakują przez wrota nie wiedząc co ich czeka, nikt się nawet nie zastanawiał. Zdecydowanie mi się to nie podobało. Nie chcę jednak pisać jakiejś recenzji, bo widzę, że już się za bardzo rozpisałem, może dlatego, że parę minut temu skończyłem oglądać. Więc pokrótce. Jest kilka ciekawych postaci.

Dr. Nicholas Rush, chyba nikt go nie lubi i właśnie o to chodzi. Ciekawa postać. Szalony facet, który wydaje się być zadowolonym z sytuacji, ma coś w sobie z psychopaty, który moim zdaniem byłby gotów pozabijać wszystkich, gdyby tego wymagała sytuacja, która doprowadziłaby go do jakiejś odpowiedzi na nurtujące go pytanie.
Eli Wallace, jedyna postać z poczuciem humoru. Nie przepadałem za nim przed obejrzeniem odcinka, jednak go polubiłem i chyba będzie jedną z moich ulubionych postaci. SG ma swój specyficzny humor. Już widzimy, że tutaj go nie będzie. Jeden wesołek nie załatwi sprawy.
Lt. Matthew Scott, młody, napalony, przystojny chłopak. Ciekawa postać, bardzo inna od tych, które mogliśmy do tej pory poznać w Gwiezdnych Wrotach.
Reszta postaci jak na razie nie wzbudza większych emocji, no może Chloe Armstrong , która działa mi na nerwy.

Ogólnie ciekawy motyw. Grupka ludzi znalazła się na statku, bez możliwości powrotu do domu przemierza galaktyki odwiedzając różne planety. Oczywiście muszą lecieć złomem, który się sypie, więc możemy się spodziewać odcinków, w których raz zepsuje się to a innym razem tamto. Zakończenie było bardzo dobre i jestem ciekawy planety, która zobaczymy. Nie mogę się również doczekać kontaktów z ziemią. Kto ich zaatakował? Dlaczego? Jacy będą nowi wrogowie? jak sobie poradzą? Co znajduje się na pierwszej napotkanej planecie? czy pojawia się pradawni? Mnóstwo pytań a przed nami cały sezon.

Mam ogromną ochotę pisać i pisać, może nawet głupoty. Ale się powstrzymam. Ogólnie polot mi się podobał, jednak nie spełnił do końca moich oczekiwać. Zapowiada się dobry serial z dużymi możliwościami. Mogło być jednak lepiej. Chcę obejrzeć następne odcinki i czekam z niecierpliwością. Obsada dobra, lecz jest jeszcze wiele postaci, które się nie pokazały, więc może być lepiej. w skali 1-6 pierwsze dwa odcinki oceniam na mocne 4 miejmy nadzieje, że będzie lepiej.

Obrazek

<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 4 paź 2009, o 23:20

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Zacznę więc od tego że uwielbiam świat Stargate! SGU będzie wg mnie genialne.

Zacznę może od postaci:
Rush denerwuje niemiłosiernie, jest arogancki, zarozumiały i nie liczy się ze zdaniem innych. Ale taka chyba jego rola miała być. Drugi Rodney?
Ok, Płk Young, taki trochę śmieszny gostek, mało go było, więc wiele o nim nie mam do powiedzenia, ale jeżeli chodzi o postać dowodzącą, wolałem na przykład Dr Weir, czy Sam Carter, no i oczywiście niezawodnego O'Neilla.
Eli, też śmiechowa postać, szczególne sceny były jak nagrywał taśmę dla ludzi którzy przybędą po nich. Podobała mi się też jego reakcja na teleportację z domu, ale tak reagował każdy w SG.
Scott będzie pewnie dowodzącym grupy SG, bardzo fajnie, bo od razu go polubiłem, nie jest to co prawda Sheppard, ale Johna na początku w ogóle nie lubiłem.
Greer, oj on będzie pewnie problemowy, ale jest w nim jakiś potencjał na drugiego Forda.
T.J. jeżeli dobrze zapamiętała, baaardzo ją będę lubił, bo to chyba najbardziej hot panienka na "Destiny".
Na koniec zostawiłem sobie stare postacie, Płk Sam, no no no, ładnie, ma swojego battleshipa i w ogóle. No i O'Neill... Spasł się, masakra, widać że już nie biega w terenie.

Dobra, teraz czas na sam odcinek, podobała mi się pierwsza scena, czyli muzyka prawie jak z BSG a potem ludzie dosłownie wylatujący z wrót, nie podobał mi się natomiast sposób w jaki ukazali potem co się działo przed tym wydarzeniem. Mogli po ludzku zrobić napis "Kilka godzin wcześniej" i zrobić to bez zamieszania. No ale ok, nie to jest najważniejsze.
Ważne jest natomiast to, że to będzie inne stargate, i moim skromnym zdaniem, to dobrze zrobi serialowi. Najlepsze było zdziwienie jak się okazało że są kilka a może nawet kilkanaście galaktyk od drogi mlecznej.
Zastanawia mnie dlaczego ten statek jest taki zdemolowany, dlaczego ma te uszkodzenia w poszyciu? Jeżeli ktoś chciał go zniszczyć, to dlaczego nie zrobił tego do końca, jeżeli nie, to raczej meteoryty i inne tego nie zrobiły. Czyżby jednak pierwsza wersja i "Destiny" miał jakiś system samoobrony? Początek sezonu jest bardzo obiecujący, nie mogę się doczekać kolejnych odcinków. Chcę poznać już nowego wroga i chcę więcej kontaktów z ziemią za pomocą kamieni które jak się wydaje zostały tak zmodyfikowane żeby mogli się nimi posługiwać.

Liczę na dobry sezon oraz na to że sezonów będzie więcej. :) Mam nadzieję na nowe technologie, na więcej walk w kosmosie w tej odsłonie Stargate i na wiele statków klasy Dedal, bo były chyba najlepsze?

Liczę na dyskusję w temacie, w końcu serial był mocno oczekiwany, nie zawiedźcie mnie, proszę.
We Are The World haiti
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 4 paź 2009, o 23:28

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


tlen.exe napisał(a):[...] nie podobał mi się natomiast sposób w jaki ukazali potem co się działo przed tym wydarzeniem. Mogli po ludzku zrobić napis "Kilka godzin wcześniej" i zrobić to bez zamieszania. No ale ok, nie to jest najważniejsze.


Dlatego na początku nie wiedziałem o co chodzi :/ Trochę mi to pomieszało w głowie. Ale później jeszcze raz obejrzałem te sceny. Mam nadzieję, że z czasem połapie się we wszystkim a może i oglądnę poprzednie odsłony Stargate :cool:
trust him... he's a doctor!
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 4 paź 2009, o 23:32

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Tristan napisał(a):[...] może i oglądnę poprzednie odsłony Stargate :cool:

No Bardzo polecam, pewnie nie tylko ja. A jeżeli spodobał się tobie klimat kosmosu, to musisz zobaczyć też Battlestar Galactica.
We Are The World haiti
<<

Arrow

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 921

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 9 paź 2009, o 09:55

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Ja się bardzo zawiodłem. O ile SG to zawsze był klon Star Treka, tylko używali wrót a nie statku kosmicznego to jednak troszeczkę lepiej było, to teraz robią zwykłego klona Star Treka. Od początku Voyagera mi to przypomina. Pewnie będę oglądał, w końcu to sci-fi, może nie rewelacyjne ale wmiare dobre.
Co do postaci
Eli, ciekawa postać, koleś jest niezły. Fajne zabawki znalazł, te kamerki.
Ten zastępca głównodowodzącego tą operacją też wygląda wporządku.
Dr Rush coś kombinuje chyba, strasznie się wywyższa, już go raczej nie polubię.
Do BSG to podobne raczej nie będzie, bardziej do ST:Voyager jak już pisałem. Battlestar Galactica rządzi więc to na pewno polecam :P
My entire goal in life is to outlive my brother, inherit the family fortune, put all my sisters out on the street and live as frivolously as possible, have numerous wives, thousands of illegitimate children and die completely alone and leave every cent to a parrot named Polly
<<

Antenelles

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 53

Postdodano 16 paź 2009, o 21:07

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Co wy macie do Dr Rush ;] on jest zajebisty i zarazem najlepszy
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 17 paź 2009, o 16:15

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Wiesz, być może zmienię zdanie później. Rodneya też nie lubiłem na początku.
We Are The World haiti
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 24 paź 2009, o 22:35

Odp.: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


Podeszłam do tego z entuzjazmem i podobało mi się :P
Eli jest bardzo fajny ;p świetna scena z kamerowaniem.
Jednak mam nadzieję, że rozkręci się jeszcze bardziej.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

zorija

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 35

Ulubiony serial:
CSI NY

Postdodano 24 sty 2010, o 11:25

Re: 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)


No, no, dobrze się zapowiada :cool Tylko te skoki do przeszłości wprowadzały dużo zamieszania, powinni uprzedzać, że to było wcześniej. O bohaterach za dużo nie powiem, ale raczej fajni będą. Dr Rush pewno trochę zamieszania wprowadzi. Poza tym, liczyłam na więcej Daniela, a tu klops ;( Nawet osobiście się nie pojawił,

 


  • Podobne tematy do 1x01&2 - Pilot!! (SG: Universe)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.