Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 18

1.10 - Six Months Ago » Heroes » Odcinki • seriale forumtv.pl

2006-2007

<<

pietras01

Użytkownik

Posty: 37

Postdodano 30 lis 2006, o 12:57

1.10 - Six Months Ago

Odcinek pokazuje zdarzenia, jakie miały miejsce 6 miesięcy temu. Chandra Suresh, ojciec Mohindera przyjeżdża do Nowego Yorku w poszukiwaniu ludzi, których DNA może wprowadzić ludzkość w następny etap ewolucji. Poznaje tam młodego zegarmistrza, który z wielkim entuzjazmem przyjmuje wiadomość, że jest wyjątkowy, a kiedy po serii badań, Chandra oznajmia mu, że jednak się pomylił i nie ma on żadnych nadludzkich zdolności, mężczyzna wpada w szał...
Peter kończy szkołę pielęgniarską, z okazji czego wydaje przyjęcie. Nathan oznajmia mu wtedy, że planuje prowadzić sprawę przeciwko Lindermanowi, co zaszkodzi także ich ojcu, powiązanemu z Lindermanem.
Niki odwiedza jej ojciec, z którym od wielu lat nie utrzymywała kontaktów. Jednak wizyta ta budzi w Niki wszystkie najgorsze instynkty...
Hiro, który przeniósł się z przyszłości, próbuje uchronić Charlie przed śmiercią, jednak nie panując dostatecznie nad swoimi mocami, nie udaje mu się to.

Data emisji: 27 listopada 2006

***
Tak jak wskazuje tytuł odcinka, przenosimy się o 6 miesięcy wstecz. (Hiro też się akurat tu przenosi ;]) Odcinek wiele wyjaśnia, np. kim jest ten tajemniczy Sylar, i skąd się wzioł.
Pokazane są pierwsze styknięcia ludzi z ich mocami.
Ciekawostką jest że Niki miała siostrę Jessice, która zmarła, to teraz w niki siedzą 2 osoby, ona i jej siostra Jessica
P.S.
Czyżby hiro stracił moc??
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez pietras01, łącznie edytowano 3 razy
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 30 lis 2006, o 17:53


Raczej nad nie do konca panuje;) odcinek taki sredni, ale wiele wyjasniajacy:)
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 2 gru 2006, o 20:11


mało akcji ale wyjaśniło się parę spraw i jest łatwiej dalej oglądać.
Myslałem , że Sylar to jakiś robokop a to ...
Zabijając wchłania ich zdolności ;/...
Obrazek
<<

pietras01

Użytkownik

Posty: 37

Postdodano 2 gru 2006, o 21:25


Taifun napisał(a):Zabijając wchłania ich zdolności ;/...


Widać taka jego zdolność:D
Jakieś mam nieodparte wrażenie że na koniec wszyscy będą próbować z nim walczyć ;]
<<

Beti

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 244

Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postdodano 4 gru 2006, o 11:43


Rzeczywiscie nie najlepszy odcinek, ale wiele wyjasnia.

fajnie, ze wiemy tearz kim jest Sylar. myślicie, ze on włansie umie jakoś zabierac tym ludziom zdolności? pewnie nie musi ich do tego zabijac, ale jest psycholem, który uwaza,z e oni są zdeformowani, jak błedne wydania:D

Szkoda, ze nie udało się hiro uratować Charlie, bardzo sympatyczna dziewczyna z niej była
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 5 gru 2006, o 12:35


Zabijając wchłania ich zdolności ;/...


Widać taka jego zdolność:D
Jakieś mam nieodparte wrażenie że na koniec wszyscy będą próbować z nim walczyć ;]


Nie jestem przekonany czy posiada taką zdolność, jadnak coś z tym mózgiem im robi.
Może myśli że ich naprawia --> jak np. ten stary zegarek.

nie mogę się doczekać kolejnego odcinaka :)
Tu macie promo, zapowiada się nieźle:
  Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=Qwt2T-94SaQ
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez sufer, łącznie edytowano 1 raz
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 10 gru 2006, o 12:54


fajne to było jak Nahan wyleciał (dosłownie :P) z samochodu :P
<<

Sophia

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 263

Postdodano 16 gru 2006, o 13:22


Podobalo mi sie w tym odcinku, ze dowiedzielismy sie troche wiecej o wszystkich bohaterach i co sie miedzy nimi wydarzylo. No i wreszcie pokapowalam kto to jest Sylar i jakie ma zdolnosci :D
<<

Nn

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 26

Postdodano 22 gru 2006, o 22:38


Sylar prawdopodobnie nie mial zadnej zdolnosci. Zabija tych co je posiadaja i wyciaga z ich mózgu kod genetyczny - w jednym z odcinkow suresh senior mowil ze to mozg wszystko kontroluje, wiec wniosek nasuwa sie jasny...
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 24 gru 2006, o 11:15


A ja w końcu rozumiem całąsytuację Nikki i Jessici :D
Nabiera to sensu XD
poza tym faktycznie wiele się wyjaśnia, szczególnie jeśli chodzi o Sylara, ale po odcinku czuć niedosyt :D
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 24 sty 2007, o 22:57


Przecięty odcinek, żeby nie powiedzieć słaby :P Brakowało mi mrocznej Jessici :evil: :P
Matt to taki życiowy looser, nic mu sie nie udaje... bleh :/
I wyjaśnijcie mi jedno, bo albo jestem za głupia na ten serial albo to jest bez sensu :P Hiro i Ando zatrzymali sie w tym przydrożnym barze i tam pozali Charlie i po chwili ona nie zyła. Hiro sie przeniósł w przeszłosc i wrocil autobusem do Texasu, a w tym czasie Ando znalazł zdjecie Hiro i Charlie. I do tego momentu kapuje, ale przeciez skoro Charlie znała Hiro te 6 miesiecy temu, to terazniejsza Charlie (ta tuz przed morderstwem) musiała go pamietac, a przeciez pokazane było jak sie poznają. Bez sensu :/
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 2 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 25 sty 2007, o 00:47


aja napisał(a):I do tego momentu kapuje, ale przeciez skoro Charlie znała Hiro te 6 miesiecy temu, to terazniejsza Charlie (ta tuz przed morderstwem) musiała go pamietac, a przeciez pokazane było jak sie poznają. Bez sensu :/
Dla mnie to jest niespójnośc fabuły. Nikt nie poznał Hiro w tym barze a ta druga kelnerka mówiła że Hiro był ważny dla Charlie.
<<

MikeTNK

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 29 sty 2007, o 02:18


sufer napisał(a):Dla mnie to jest niespójnośc fabuły. Nikt nie poznał Hiro w tym barze a ta druga kelnerka mówiła że Hiro był ważny dla Charlie.


Nie zgodzę się, a jestem świeżo po obejrzeniu właśnie 10 odcinka :) To żadna niespójność fabuły tylko "standardowe" paradoksy przy zabawach z podróżami w czasie :) Dla wszystkich nieświadomych sytuacji, Hiro zniknął 4 tygodnie wcześniej i nie przyjechał z Ando do baru za "pierwszym" razem - ale taka "rzeczywistość" zaistniała dopiero po tym jak Hiro cofnął się o pół roku w czasie.
SPAT Warszawa WA4
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 29 sty 2007, o 13:13


MikeTNK napisał(a):Nie zgodzę się, a jestem świeżo po obejrzeniu właśnie 10 odcinka :) To żadna niespójność fabuły tylko "standardowe" paradoksy przy zabawach z podróżami w czasie :) Dla wszystkich nieświadomych sytuacji, Hiro zniknął 4 tygodnie wcześniej i nie przyjechał z Ando do baru za "pierwszym" razem - ale taka "rzeczywistość" zaistniała dopiero po tym jak Hiro cofnął się o pół roku w czasie.
Niby racja, zapomniałem że go nie było z Ando po tym jak przeniusł się w czasie a więc defakto nie odwiedził w tym czasie baru. Ale dlaczego więc Ando był przekonany że Hiro za chwilę mu się pokaże jak nie było go od 4 tygodni.
<<

MikeTNK

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 31 sty 2007, o 22:46


W temacie podrozy w czasie i przestrzeni moznaby dlugo debatowac ;) Aczkolwiek mysle, iz na potrzeby serialu mozna pewne uproszczenia przyjac. Choc racje masz odnosnie Ando - on wydawal sie swiadomy tego co sie stalo, tego, ze Hiro sie teleportowal. I tutaj na moja glowie - ciezko wymyslec idealne rozwiazanie.

Teoretycznie Ando powinien rowniez zniknac z tego baru i znalezc sie gdzies w Tokio czy skad tam pochodzi, w pracy tak jakby nigy nie pojechal do USA i nic sie nie stalo... Tylko, ze wtedy oznaczaloby to ze Hiro tez nie pojechal do USA wiec nie mialby powodu zeby sie cofac w czasie w celu ratowania Charlie. I znow wpadamy w paradoks ;)

Trzeba by w takim razie przyjac, iz nie wszystko moze zostac zmienione w czasoprzestrzeni przez cofniecie sie w czasie. Szczegolnie jezeli ktos jest swiadomy, ze zachodza zmiany , jak Ando. Czyli w pamieci Ando zapisaly sie wydarzenia ktore widzielismy tzn podroz do USA, do baru etc. Natomiast w pamieci wszystkich innych w barze zapisalo sie pojawienie i znikniecie Hiro 4 tygodnie przed tragedia.

Bezpieczniejsze zawsze jest spojrzenie w przyszlosc :) Teoretycznie wszystko mozna zmienic jesli sie wie co sie ma wydarzyc... Aczkolwiek jak na razie widac wyraznie, ze obrazy Isaaca tak czy siak pokazuja przyszlosc. Jak juz ktos slusznie zauwazyl (nie wiem czy akurat na tym forum) - nie wrozy to zbyt dobrze... ale to juz lekki OT :>
SPAT Warszawa WA4
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 1 kwi 2007, o 16:15


Wiadomo, że nie zostało to zrobione idelanie, ale można wiele rzeczy sobie uprościć, jednak razi mnie jedna rzecz - gdy Hiro i Ando po raz pierwszy przyjechali do baru, Charlie powiedziała, że dostała w prezencie japoński słownik [czy co to dokładnie tam było] a w tym odcinku dowiadujemy się, że otrzmała go od Hiro, tak więc w momencie, gdy chłopcy przyjechali po raz pierwszy do baru ona pamiętała słownik a nie pamiętała Hiro, to kompletnie bez sensu.
Ogólnie jeśli chodzi o Sylara, to miałam w tym odcinku kompletny ubaw, spodziewałam się sama nie wiadomo czego, a tutaj zegarmistrz nieudacznik :hihi:
Świetny był wypadek Nathana i jego żony, nie dziwię mu się, że ma wyrzuty sumienia, ciekawa jestem tylko, czy ona pamięta, że on wyleciał z samochodu i czy wie o jego mocach [pewnie pamięta, ale sądzi, że jej się przywidziało...].
No i coś co mnie zastanawia od kilku odcinków - kim jest Bennet, skąd wiedział na długo przez Sureshem o całej sprawie z ewolucją i skąd wiedział, gdzie szukać tych ludzi...
<<

Connie

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 109

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 21 kwi 2007, o 15:22


No to znamy historię Sylara... Wredny zazdrośnik teraz pochłania moce Bohaterów. Dobrze, że tatuś Claire go znalazł. Ciekawe, co z tego wyniknie. :]
Biedny Hiro że nie udało mu się uratować Charlie. :(
Nathan już pół roku wcześniej odkrył swoje zdolości, a w 1x01 jak rozmawiał z Peterem miał minę jakby wierzył, że cos takiego nie może się stać. Ehh... Żal mi tylko jego żony.
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 11 cze 2007, o 14:33

Wreszcie w tym odcinku poznalismy blizej Sylara. Odcinek ciekawy... niektóre elementy sie wyjasniły.

Coraz bardziej wciągam się w ten serial :D
trust him... he's a doctor!
Następna strona

 


  • Podobne tematy do 1.10 - Six Months Ago
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.